Mobilność

IMG 8799XI Mistrzostwa Polski Drogowców w Narciarstwie Alpejskim i Snowboardzie im. Wojtka Malusi odbyły się 21 lutego br. na stoku Szymoszkowa w Zakopanem. Honorowy Patronat nad zawodami objął Poseł Stanisław Żmijan - Przewodniczący Sejmowej Komisji Infrastruktury.

diamenty infrastruktury19 lutego w warszawskim hotelu Sheraton odbyła się szósta edycja Konferencji „Infrastuktura Polska” organizowana przez Executive Club z udziałem liderów najważniejszych spółek z branży infrastruktury. Zwieńczeniem wydarzenia pod honorowym patronatem Ministerstwa Infrastruktury i Rozwoju była uroczysta gala z rozdaniem nagród - „Diamentów polskiej infrastruktury”.

edroga614Lublin utrzyma rozpoczętą przed 4 laty ofensywę inwestycyjną i planuje zadania w ramach nowej perspektywy finansowej UE 2014-2020 z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego i Programu Operacyjnego Polska Wschodnia.

IMG 1231W dniach 18–19 lutego 2015 roku w Hotelu Westin w Warszawie odbyło się Smart City Forum - nowa inicjatywa, poświęcona inteligentnym miastom w Polsce. Konferencja zgromadziła ponad 500 uczestników, w tym wybitnych ekspertów, prezydentów polskich miast, licznych przedstawicieli urzędów marszałkowskich, administracji lokalnej i biznesu.

zima oigd nartyJuż 21 lutego na Stoku Szymoszkowa w Zakopanem odbędą się XI Mistrzostwa Polski Drogowców w Narciarstwie Alpejskim i Snowboardzie im. Wojtka Malusi. W zawodach, organizowanych co roku przez Ogólnopolską Izbę Gospodarczą Drogownictwa, biorą udział pracownicy firm członkowskich lub współpracujących z OIGD i administracji drogowej oraz ich najbliższa rodzina.

edroga044Europejczycy ocenili jakość kontynentalnego transportu. Z sondażu wykonanego dla Komisji Europejskiej wynika, że 38 procent korzystających z samochodów dostrzegło na przestrzeni minionych pięciu lat znaczącą poprawę. Na pogorszenie sytuacji w transporcie wskazało 40 proc. respondentów, natomiast 18 proc. nie zauważyło żadnych zmian.