Mobilność

edroga237Maj dobiegł końca, a wraz z nim rywalizacja w ramach „European Cycling Challenge”. Gdańsk wygrał we wszystkich kategoriach, bijąc wszystkie dotychczasowe rekordy z poprzednich edycji.

edroga989Na liście zadań Programu Realizacyjnego na lata 2015-2016 do Narodowego Programu Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego 2013-2020 wciąż widnieje zapis o liczbie ujawnionych wykroczeń, jaką powinni wykazać się policjanci do końca 2015 roku.

edroga1008Prawie 400 uczestników wzięło udział w tegorocznej edycji VIII Polskiego Kongresu ITS w Warszawie (26-27 maja), z czego 60 proc. to przedstawiciele sektora publicznego, reprezentanci samorządów czy zarządów dróg.

P2180477Tylko co dziesiąty odblask spełnia wymagania – wynika z kontroli Inspekcji Handlowej. Przedsiębiorcy i konsumenci nie odróżniają ich od gadżetów, które nie zwiększają bezpieczeństwa na drodze. UOKiK, we współpracy z Policją, Centralnym Instytutem Ochrony Pracy i Instytutem Transportu Samochodowego, przygotował specjalne poradniki dotyczące bezpiecznych odblasków.

P8230045Od 1 czerwca Dębniki oraz północne rejony Krowodrzy i Grzegórzek wejdą w skład strefy płatnego parkowania.

edroga116W województwie łódzkim rozpoczęły się konsultacje społeczne dotyczące powstającego planu transportowego. Zakłada on utworzenie trzech wariantów komunikacyjnych: podstawowy, oparty na przewozach koleją, uzupełniający kolejowy i trzeci uzupełniający autobusowy.