Mobilność

edroga116W województwie łódzkim rozpoczęły się konsultacje społeczne dotyczące powstającego planu transportowego. Zakłada on utworzenie trzech wariantów komunikacyjnych: podstawowy, oparty na przewozach koleją, uzupełniający kolejowy i trzeci uzupełniający autobusowy.

DSC 0057Systemy zarządzania ruchem, pobór opłat, zbieranie danych o ruchu i ich przetwarzanie, a także osiągnięcia Korei Południowej oraz informatyka i telekomunikacja. To tematy, które zostaną poruszone jeszcze dziś, podczas VIII Polskiego Kongresu ITS.

ITS polski kongres rgbW dniach 26-27 maja br. Warszawa ponownie powita prelegentów i ekspertów z branży transportowej z Polski i zagranicy na VIII POLSKIM KONGRESIE INTELIGENTNYCH SYSTEMÓW TRANSPORTOWYCH.

IMG 0360Program Realizacyjny to zbiór zadań, których realizacja ma służyć wykonaniu strategicznych priorytetów z Narodowego Programu Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego 2013-2020. Taki program określa również czas wykonania poszczególnych zadań oraz liderów odpowiedzialnych za ich wdrożenie. Każdy planowany jest na dwa lata.

edroga1742014 rok był kolejnym, w którym zanotowano poprawę bezpieczeństwa ruchu drogowego w Polsce. Było mniej wypadków i ofiar śmiertelnych, awansowaliśmy też o trzy pozycje w europejskim rankingu biorącego pod uwagę liczbę zgonów na 100 tys. mieszkańców. I byłoby dobrze, gdyby nie fakt, że mimo awansu Polska wciąż jest w  grupie państw, które charakteryzuje wyższy od średniego poziom zagrożenia (8,3 ofiar śmiertelnych na 100 tys. mieszkańców w Polsce, podczas gdy w UE jest to średnio 5,1 ofiar na 100 tys. mieszkańców). Zaobserwowano również niewielki, ale jednak wzrost liczby osób ciężko rannych w wypadkach.

edroga990Komisja Europejska wszczęła postępowanie w sprawie stosowania przez Niemcy ustawy o minimalnych wynagrodzeniach w sektorze transportu. Komisja uznała niemieckie przepisy za niezgodne z zasadą swobodnego świadczenia usług i przepływu towarów.