Mobilność

edroga238Po raz kolejny został ogłoszony przetarg nieograniczony na uruchomienie oraz zarządzanie i kompleksową eksploatację sytemu o nazwie Łódzki Rower Publiczny (ŁPR). Na inwestycję miasto przeznaczy 13,5 mln zł.

edroga952Do końca sierpnia br. ponad 9,5 tys. kierowców straciło prawo jazdy za przekroczenie dozwolonej prędkości o więcej niż 50 km/h na obszarze zabudowanym. Natomiast za przewożenie zbyt dużej liczby pasażerów policja odebrała 153 dokumenty. Przepisy, które pozwalają na zatrzymanie prawa jazdy w trakcie kontroli drogowej obowiązują od 18 maja br.

edroga1000W nowym sezonie Lubelski Rower Miejski zostanie rozbudowany o 47 nowych stacji, z czego 42 stacje, w tym dwie z rowerami dziecięcymi, będzie znajdowało się na terenie Lublina, a pięć pojawi się w Świdniku. Oznacza to, że wiosną system będzie liczył w sumie 88 stacji. W takim kształcie system zostanie uruchomiony przez sezonem letnim przyszłego roku.

edroga166Śląscy radni przyjęli „Plan zrównoważonego rozwoju publicznego transportu zbiorowego Województwa Śląskiego”. Jego celem jest dążenie do poprawy jakości systemu transportu pasażerskiego oraz określenie kierunków jego rozwoju do roku 2020.

image002Prezydent Katowic Marcin Krupa podjął decyzję o przebiegu planowanej linii tramwajowej z pętli „Brynów” do pętli „Kostuchna”. Pod uwagę wziął m.in. opinie mieszkańców i wyniki studium przedprojektowego, przygotowanego na zlecenie Tramwajów Śląskich.

 DSC0771Ruszyła ogólnopolska akcja "Bezpieczna droga do szkoły". Jak co roku przed szkołami pojawiają się policyjne patrole, które dbają o bezpieczeństwo najmłodszych. Przez najbliższe dwa tygodnie policjanci będą pełnić wzmożoną służbę w rejonach szkół podstawowych i gimnazjalnych.