Mobilność

edroga238Rower jest szybkim, tanim i zdrowym środkiem transportu. Poprawia kondycję, pozwala zaoszczędzić pieniądze i czas tracony w korkach, zajmuje dużo mniej miejsca na jezdni i przestrzeni potrzebnej do zaparkowania. Nie emituje zanieczyszczeń i hałasu. Nic więc dziwnego, że miasta stawiają na rowery. W większości z nich rozpoczął się już sezon rowerów miejskich.

edroga507Inteligentne miasto to takie, które adaptuje się do panujących w nim warunków, a jednocześnie wpływa na nie w taki sposób, aby osiągnąć satysfakcję mieszkańców. W obecnych czasach przed większością miast stoją wyzwania, którym nie jest łatwo sprostać. Zwłaszcza centralne dzielnice są przestrzeniami w zasadzie skończonymi – bardzo trudno wybudować tam nową drogę, linię tramwajową czy miejsca parkingowe.

edroga9939 i 10 kwietnia w Warszawie odbędą się zgromadzenia publiczne na Trakcie Królewskim. Wprowadzone będą zmiany w ruchu drogowym i kursowaniu komunikacji miejskiej.

edroga10088 kwietnia br. w stolicy rozpoczną się badania ankietowe oraz pomiary ruchu pojazdów i liczby pasażerów komunikacji miejskiej. Warszawskie Badanie Ruchu będzie pierwszym od 10 lat tak kompleksowym badaniem zachowań komunikacyjnych mieszkańców Warszawy.

edroga283W ciągu czterech dni (3-6 kwietnia br.) na polskich drogach doszło do 217 wypadków, w których zginęły 23 osoby, a 291 zostało rannych. Policjanci zatrzymali 1118 nietrzeźwych kierowców.

edroga653W okresie Świąt Wielkiej Nocy spodziewane jest wzmożone natężenie ruchu na drogach krajowych oraz zwiększony ruch podróżnych na kolei. Przypominamy, że kierowców samochodów ciężarowych o dopuszczalnej masie całkowitej powyżej 12 ton będzie obowiązywał zakaz ruchu 4 kwietnia 2015 r. w godzinach 18:00-22:00, oraz 5 i 6 kwietnia 2015 r. w godzinach 8:00-22:00. Zwiększonego ruchu możemy spodziewać się przede wszystkim na niektórych odcinkach autostrad i w punktach poboru opłat (PPO). Dla podróżujących koleją zostały uruchomione dodatkowe pociągi, a na największych dworcach pomoc zapewnią informatorzy mobilni.