Mobilność

DSC 3642Łódzki Rower Publiczny cieszy się olbrzymią popularnością i z roku na rok bije rekordy wypożyczeń. Ogłoszony zatem został przetarg na kolejne lata działalności systemu.

Depositphotos 152856756 dsWózki mobilne, automatyczne wózki, roboty, samojezdne wózki transportowe, platformy jezdne, wózki magazynowe czy roboty mobilne - wszystkie te nazwy mogą być stosowane zamiennie i ogólnie określane są mianem robotów AGV (Automated Guided Vehicles). Tak zróżnicowane nazewnictwo świadczy o tym, że producenci próbują przypisać swoją własną nazwę, aby kojarzona była tylko z ich produktem.

edroga139Polska jest liderem transportu międzynarodowego w UE, a udział branży TSL w polskim PKB to już 6 proc. – wynika z raportu Polskiego Instytutu Transportu Drogowego. Wśród największych zagrożeń dla rozwoju branży wskazano brak kierowców oraz unijny pakiet mobilności.

zajezdniaModernizacja najstarszej łódzkiej zajezdni tramwajowej coraz bliżej. Zarząd Inwestycji Miejskich podpisał umowę o wartości ok. 1,9 mln zł z firmą, która wykona projekt.

Konferencja Smart CityW ramach Legnickich Dni Smart City trwa dwudniowa (3 i 4 października) Ogólnopolska Konferencja na temat mobilności miejskiej oraz seminarium dotyczące inteligentnych systemów transportu (ITS). Na to wydarzenie do hotelu Qubus przyjechało ponad 150 uczestników z całego kraju.

Dni Smart City 3 4W ramach Legnickich Dni Smart City, 3 i 4 października, w hotelu Qubus odbędzie się ogólnopolska konferencja, a także seminarium na temat mobilności miejskiej i inteligentnych systemów transportu.