Mobilność

Stary Rynek wizZ początkiem lipca rozpocznie się rewitalizacja Starego Rynku. 6 czerwca podpisana została umowa z wykonawcą prac budowlanych. Inwestycja, która zmieni wygląd salonu Bydgoszczy pochłonie 14 mln zł.

DSC01198Już niebawem rozpoczną się prace przy przebudowie infrastruktury tramwajowej w ul. Budzysza, Stryjewskiego i Nowotnej w Gdańsku. Podpisana już została umowa z wykonawcą prac Aldesa Construcciones Polska Sp. z o.o. Koszt inwestycji to ponad 110 mln zł, z czego ponad 46 mln zł to pozyskane dofinansowanie unijne. Przewidywany termin zakończenia robót to połowa roku 2019.

tramwajRealizacja inwestycji pn. „Tramwaj na Południe Katowic” znajduje się na ostatnim etapie przygotowania pełnej dokumentacji, dotyczącej wniosku o decyzję środowiskową do Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska w Katowicach. Przeprowadzono m.in. szereg analiz dla ponad 1 tys. działek, przez i w okolicach których będzie przebiegała planowana inwestycja.

elektrZgierski Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych (ZZSP) w Zgierzu otrzymał pozytywną decyzję od Ministerstwa Edukacji Narodowej na prowadzenie kształcenia w zawodzie technik elektromobilności.

edroga1000W przetargu na Toruński Rower Miejski wybrano ofertę konsorcjum w składzie: Arkus&Romet Group Sp. z o.o i WIM System Sp. z o.o. Podpisanie umowy będzie możliwe, jeśli pozostali uczestnicy postępowania nie odwołają się od wyboru do Krajowej Izby Odwoławczej.

edroga952W czasie burzy wielu kierowców najbardziej obawia się wyładowań elektrycznych, choć tak naprawdę dużo większe zagrożenie stanowią nieprzewidywalne zachowania innych uczestników ruchu oraz kiepska widoczność, silny wiatr i mokra nawierzchnia drogi.