Mobilność

Zarządzanie flotą samochodową to bardzo złożone zagadnienie. Działalności gospodarcze, których model biznesowy opiera się na transporcie i spedycji wymagają kompleksowego podejścia do planowania rozwoju firmy. Duży nacisk trzeba położyć zwłaszcza na kontrolę paliwa. W jaki sposób zorganizować ten proces?

Źródło: pexels.com Licencja: https://www.pexels.com/photo-license/

Posiadanie prawa jazdy w dzisiejszych czasach to must-have. Umiejętność prowadzenia auta nie tylko jedna ze sprawności, na którą zwracają uwagę potencjalni pracodawcy - przydaje się to również w życiu codziennym. Praktyka dowodzi, że zdecydowanie lepiej posiadać taką umiejętność, bowiem nigdy nie wiadomo kiedy później okaże się ona przydatna. W osiągnięciu upragnionego prawa jazdy konieczne jest wykonanie uprzedniego researchu, którego celem jest znalezienie najlepszej dla siebie szkoły jazdy.

skm kierpoc 223 października 2005 roku pierwszy pociąg Szybkiej Kolei Miejskiej linii S1 wyruszył na trasę Warszawa Zachodnia – Warszawa Falenica. Warszawska SKM-ka kończy 15 lat. Na początku SKM obsługiwała tylko jedną linię o długości 24 km na trasie Warszawa Zachodnia – Warszawa Falenica. Piętnaście lat później, w 2020 r. pociągi SKM kursują na czterech liniach o łącznej długości 162 km.

elektromobilnosc LDZ 2Łódź stawia na elektromobilność. Inaugurujemy największy w Europie Środkowo - Wschodniej projekt, w którym do testowania przez miasto oraz podległe mu jednostki i spółki trafią różne auta elektryczne.

cycle path 3444914 1280Pierwsze zmiany na buspasach dotyczące wpuszczenia motocyklistów przeprowadzone zostaną w drugi weekend czerwca na ulicy Radzymińskiej. Przez ostatnie miesiące trwało projektowanie i opiniowanie zmian w organizacji ruchu.

cycling 5178398 1280W sobotę (6 czerwca) w Toruniu ruszy pierwszy rajd z cyklu Kujawsko-Pomorskie na rowery. Tegoroczne wydarzenie z powodu pandemii koronawirusa zostanie zrealizowane w nowej formule. Każdy zarejestrowany uczestnik rajdu sam wybiera dzień, w którym pokona zaproponowaną trasę. Toruński rajd potrwa do 21 czerwca. Na kolejne zapraszamy do Żnina, Lipna, Brodnicy i Bydgoszczy.