Mobilność

elektromobilnosc LDZ 2Łódź stawia na elektromobilność. Inaugurujemy największy w Europie Środkowo - Wschodniej projekt, w którym do testowania przez miasto oraz podległe mu jednostki i spółki trafią różne auta elektryczne.

cycle path 3444914 1280Pierwsze zmiany na buspasach dotyczące wpuszczenia motocyklistów przeprowadzone zostaną w drugi weekend czerwca na ulicy Radzymińskiej. Przez ostatnie miesiące trwało projektowanie i opiniowanie zmian w organizacji ruchu.

cycling 5178398 1280W sobotę (6 czerwca) w Toruniu ruszy pierwszy rajd z cyklu Kujawsko-Pomorskie na rowery. Tegoroczne wydarzenie z powodu pandemii koronawirusa zostanie zrealizowane w nowej formule. Każdy zarejestrowany uczestnik rajdu sam wybiera dzień, w którym pokona zaproponowaną trasę. Toruński rajd potrwa do 21 czerwca. Na kolejne zapraszamy do Żnina, Lipna, Brodnicy i Bydgoszczy.

Multiconsult Polska BIMNa przestrzeni lat projektanci w swojej pracy korzystali z różnych narzędzi. Pierwotnie były to papier i rapidografy, które pozwalały wprawdzie narysować rozwiązanie, lecz sama jego edycja była niemalże niemożliwa. I choć z pomocą inżynierom przyszły komputery, to wyzwań nie zabrakło. Newralgiczną kwestią w procesie projektowym jest np. zarządzanie informacją.

ZTMZarząd Transportu Miejskiego rozpoczął umieszczanie na przystankach komunikacji miejskiej naklejek z kodami QR. Po zbliżeniu do nich smartfona od razu wyświetli się strona internetowa z rozkładami jazdy wszystkich pojazdów dla danego przystanku.

Veturilo Warszawa 02b

Prezydent m.st. Warszawy apeluje do rządu o zniesienie zakazu korzystania z wypożyczalni rowerów miejskich. Polska - inaczej niż kraje europejskie - wprowadziła ograniczenia w korzystaniu z publicznych jednośladów. Jednocześnie złagodzenie zakazów w przemieszczaniu się wpływa na wzrost liczby pasażerów komunikacji miejskiej.