Mobilność

Serwis drogowy na Euro 2012 - trasy rekomendowane i alternatywneJak sprawnie dotrzeć z zachodniej Polski na mecz do Warszawy? Czy na PGE Arena w Gdańsku jechać tradycyjnie 7- ką przez Olsztynek? Którą drogę  wybrać na podróż z centrum kraju do Wrocławia. Dla wszystkich, których czeka taka decyzja, przygotowano mapę tras rekomendowanych i alternatywnych. Przygotowano ją z myślą o kibicach wybierających samochody jako środek transportu na mecze Euro 2012.

Warszawa w EUROgotowościW związku z organizacją turnieju dla mieszkańców Warszawy i kibiców przygotowano wiele ciekawych wydarzeń sportowych i kulturalnych. Od 7 czerwca do 2 lipca na placu Defilad będzie działać Strefa Kibica, gdzie wspólnie z tysiącami fanów piłki nożnej będzie można przeżywać emocje sportowe. Na Żoliborzu, przy Centrum Olimpijskim, powstanie Carlsberg FanCamp, w którym oprócz zakwaterowania dla kibiców zostanie stworzona ogólnodostępna strefa rozrywki.

Mieszkańcy wyłączonych z ruchu obszarów Poznania pojadą za darmo komunikacją miejskąMieszkańcy obszarów, w których obowiązywać będą zmienione zasady organizacji ruchu, w związku z odbywającym się w Poznaniu turniejem UEFA EURO 2012, za darmo będą korzystać z komunikacji miejskiej.

Zarząd Infrastruktury Komunalnej i Transportu, w związku z Mistrzostwami Europy w piłce nożnej EURO 2012, planuje wprowadzenie w Krakowie zmian organizacji ruchu oraz w funkcjonowaniu krakowskiej komunikacji miejskiej.

Gdańsk: komunikacja miejska na czas EURO 2012Posiadacze biletów (Combi-Ticket) na mecze odbywające się w dniach 10, 14, 18, 22 czerwca 2012 r. w Gdańsku uprawnieni są do bezpłatnych przejazdów pojazdami (autobusami i tramwajami) komunikacji miejskiej organizowanej przez Zarząd Transportu Miejskiego w Gdańsku od godz. 00.00 do godz. 24.00 w dniu meczu oraz do godz. 12.00 dnia następnego – na podstawie biletu wydanego przez UEFA na EURO 2012 w Gdańsku lub oficjalnego dowodu rezerwacji.

EUROWrocławPodczas mistrzostw obowiązująca na stałe organizacja ruchu ulegnie zmianie – dojazd samochodem do centrum Wrocławia i w okolice stadionu zostanie ograniczony. Al. Śląska zostanie całkowicie zamknięta dla ruchu ogólnego. Uruchomione zostaną specjalne połączenia komunikacji miejskiej. W mieście pojawi się specjalne oznakowanie, m.in. dróg dojazdowych do stadionu oraz specjalnie wytyczonych stref parkowania. Na czas trwania turnieju pomiędzy kluczowymi miejscami (stadion, parkingi, Strefa Kibica itp.) pojawi się dodatkowe oznakowanie. Dla kierujących samochodami i autobusami będą to znaki białe, z czarnymi symbolami lub tekstem. Oznakowanie dla pieszych zostanie przygotowane w kolorze fioletowym (zgodnie z systemem kolorów UEFA EURO 2012) z białą strzałką.