Mobilność

Infolinia w czterech językachOgólnopolska Infolinia Drogowa 19111 jest obsługiwana przez uproszczony pięciocyfrowy numer typu AUS (19111), kierujący wszystkie połączenia w sprawie informacji drogowej do PID w centrali GDDKiA, który na bieżąco zbiera informacje z oddziałów GDDKiA. Kierowcy mają do dyspozycji jeden, prosty numer obsługujący, zamiast dotychczasowych 16 regionalnych numerów do poszczególnych PID w oddziałach GDDKiA oraz 2 do PID w centrali GDDKiA. Nie muszą się zastanawiać, który oddział PID-u jest właściwy do udzielenia im informacji drogowej w obrębie ich aktualnej lokalizacji. Po zakończeniu turnieju ta Infolinia będzie nadal funkcjonowała.

Serwis drogowy na Euro 2012 - trasy rekomendowane i alternatywneJak sprawnie dotrzeć z zachodniej Polski na mecz do Warszawy? Czy na PGE Arena w Gdańsku jechać tradycyjnie 7- ką przez Olsztynek? Którą drogę  wybrać na podróż z centrum kraju do Wrocławia. Dla wszystkich, których czeka taka decyzja, przygotowano mapę tras rekomendowanych i alternatywnych. Przygotowano ją z myślą o kibicach wybierających samochody jako środek transportu na mecze Euro 2012.

Warszawa w EUROgotowościW związku z organizacją turnieju dla mieszkańców Warszawy i kibiców przygotowano wiele ciekawych wydarzeń sportowych i kulturalnych. Od 7 czerwca do 2 lipca na placu Defilad będzie działać Strefa Kibica, gdzie wspólnie z tysiącami fanów piłki nożnej będzie można przeżywać emocje sportowe. Na Żoliborzu, przy Centrum Olimpijskim, powstanie Carlsberg FanCamp, w którym oprócz zakwaterowania dla kibiców zostanie stworzona ogólnodostępna strefa rozrywki.

Mieszkańcy wyłączonych z ruchu obszarów Poznania pojadą za darmo komunikacją miejskąMieszkańcy obszarów, w których obowiązywać będą zmienione zasady organizacji ruchu, w związku z odbywającym się w Poznaniu turniejem UEFA EURO 2012, za darmo będą korzystać z komunikacji miejskiej.

Zarząd Infrastruktury Komunalnej i Transportu, w związku z Mistrzostwami Europy w piłce nożnej EURO 2012, planuje wprowadzenie w Krakowie zmian organizacji ruchu oraz w funkcjonowaniu krakowskiej komunikacji miejskiej.

Gdańsk: komunikacja miejska na czas EURO 2012Posiadacze biletów (Combi-Ticket) na mecze odbywające się w dniach 10, 14, 18, 22 czerwca 2012 r. w Gdańsku uprawnieni są do bezpłatnych przejazdów pojazdami (autobusami i tramwajami) komunikacji miejskiej organizowanej przez Zarząd Transportu Miejskiego w Gdańsku od godz. 00.00 do godz. 24.00 w dniu meczu oraz do godz. 12.00 dnia następnego – na podstawie biletu wydanego przez UEFA na EURO 2012 w Gdańsku lub oficjalnego dowodu rezerwacji.