Mobilność

stojak ocynkowanyToruńscy drogowcy zapraszają do wzięcia udziału w kolejnej edycji akcji pod nazwą: „Postaw stojak z drogowcami”. Akcja jest organizowana od kilku lat i cieszy się sporym zainteresowaniem wśród mieszkańców.

rozpoczynaja sie prace projektowe zwiazane z powstaniem trzech parkingow park ride w poznaniupic11016133165230705with ratio16 9Rozpoczynają się prace projektowe związane z powstaniem trzech parkingów Park&Ride w Poznaniu - przy rondzie Starołęka, przy ul. Biskupińskiej oraz przy ul. Św. Michała. Podpisano umowę z wybranym w postępowaniu przetargowym wykonawcą projektu, który będzie również realizował roboty budowlane. Wszystkie obiekty powstaną do października 2020 roku.

DSC01198Technologia skracająca czas trwania remontu o ponad połowę zostanie wykorzystania na rondzie Antoniego Matecznego. Zarząd Dróg Miasta Krakowa podjął decyzję o wyborze metody betono-asfaltowej w osadzaniu nowych szyn, by jak najszybciej oddać sprawne torowisko pasażerom.

edroga233Dokładnie tydzień temu w Toruniu została podpisana umowa na rower miejski. - Mamy ręce pełne pracy. Mieszkańcy Torunia pod długiej przerwie już nie mogą doczekać się aż na ulicach pojawią się miejskie jednoślady, chcemy zatem jak najszybciej wystartować - mówi Marcin Jeż, dyrektor ds. inwestycji i rozwoju w firmie BikeU. - Rozpoczęliśmy już szereg przygotowań z tym związanych, wszystko po to, aby uruchomić system jeszcze w lipcu. Zgodnie z umową mamy czas do 1 sierpnia.

edroga234Nieczynne torowisko zamieni się w ścieżkę rowerową. Dla jednych będzie to alternatywa w dotarciu do pracy, dla drugich atrakcja turystyczna. Na nową infrastrukturę musimy jednak poczekać, bo budowa ponad 11-kilometrowej trasy prowadzącej z Kozielic do Tetynia ruszyć ma z początkiem 2021 roku.

edroga1008Największe polskie miasta po raz kolejny zostały ocenione pod względem „przyjazności” dla kierowców. Ranking został stworzony przez Oponeo.pl przy współpracy z portalem Yanosik.