Mobilność

IMG 8109Dzięki głosom publiczności, białostockie zielone przystanki zajęły pierwsze miejsce w Plebiscycie Polska Architektura XXL w kategorii „przestrzeń publiczna”. To internauci oddali na nie 1071 głosów. Natomiast wyniki głosowania jurorów poznamy podczas uroczystej gali 7 kwietnia 2020 r.

Specjalny pociąg testowy na stacji Targówek Mieszkaniowy 1Jakimi trasami będą jeździły autobusy po otwarciu trzech nowych stacji metra na Woli? Z jaką częstotliwością? Oto ich nowe trasy.

edroga239Rowerem jadą do szkoły, do pracy, na wycieczkę, po zakupy. Duńczycy uwielbiają rowery, które w miastach są podstawowym środkiem lokomocji, a i jednym z ulubionych sposobów na spędzanie wolnego czasu. Kopenhaga jest nawet określana rowerową stolicą świata. Copenhagen Bike Show to największy pokaz rowerowy w całej Skandynawii, a zarazem świetna okazja do promocji tras rowerowych tworzonych na Pomorzu Zachodnim.

csm G13 bbe7576fdcDodatkowe środki zabezpieczone przez Radę Miasta w Bydgoszczy pozwalają rozstrzygnąć przetarg na budowę ścieżek rowerowych wzdłuż ul. Kruszwickiej i Focha. To jedna z najważniejszych inwestycji poprawiających spójność dróg rowerowych centrum Bydgoszczy. Trwają też inne rowerowe inwestycje.

roller 3128709 960 720Hulajnogi elektryczne są wygodne i przyjazne środowisku. Od początku marca 35 takich urządzeń jest dostępnych dla mieszkańców Grudziądza. To alternatywa dla codziennego poruszania się po mieście.

bicycle redMiejskie rowery są dostępne od 1 marca na blisko 40 stacjach na terenie Opola.