Mobilność

PKM Nowe autobusy Solaris 037 1Do Katowic dostarczono kolejne nowe autobusy. To 25 dwunastometrowych pojazdów marki Solaris, które zakupiono w ramach projektu „Zmniejszenie negatywnego wpływu transportu publicznego na środowisko naturalne i poprawa jakości transportu poprzez zakup nowych ekologicznych autobusów niskopodłogowych”. 15 nowoczesnych, ekologicznych niskopodłogowych autobusów miejskich jest już w trasie, kolejnych 10 przygotowywanych jest w bazie.

kasaPonad 9 mln zł otrzyma Miejski Zakład Komunikacyjny w Koszalinie od władz samorządu województwa zachodniopomorskiego. Środki pochodzące z RPO WZ 2014-2020 przeznaczone zostaną na budowę nowoczesnego centrum przesiadkowego przy ul. Wąwozowej oraz zakup kolejnych nowych autobusów. Umowy przyznające unijne dofinansowanie podpisane zostały 29 sierpnia w Koszalinie.

bicycle red2 września rozpoczęła się realizacja drugiego etapu inwestycji: „Budowa ścieżki rowerowej w Alei Wojska Polskiego na odcinku od Molo w Sopocie do granicy Gdańska (z wyłączeniem zrealizowanego odcinka od ul. Kordeckiego do ul. Chrobrego)”. Jest to element projektu „Pomorskie trasy rowerowe o znaczeniu międzynarodowym R-10 i Wiślana Trasa Rowerowa R-9 – odcinek Sopot”, który jest współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020.

mapa wypadkiKomenda Główna Policji podsumowała akcję codziennego informowania o liczbie ofiar wypadków drogowych. Bieżąca aktualizacja, w tym zwłaszcza wizualizacja na mapie, miała na celu zwrócenie uwagi na skalę tragedii, do jakich dochodzi na polskich drogach.

Smart City konferencjaPrezydent Legnicy Tadeusz Krzakowski zaprasza przedstawicieli miast, gmin, biznesu i przedsiębiorców z całego kraju do udziału w Legnickich Dniach Smart City, które odbędą się w naszym mieście 3 i 4 października br.

poznan wilczakZakończyła się realizacja pierwszej części największej inwestycji komunikacyjnej w Poznaniu - budowy trasy tramwajowej na Naramowice. Na pętli Wilczak wybudowano już nowe torowisko tramwajowego i sieć trakcyjną. Od 2 września dojeżdżać tam będą tramwaje, a najpóźniej wiosną 2022 roku nastąpi kompleksowe uruchomienie całego układu komunikacyjnego w stronę Naramowic.