Mobilność

edroga154Wielu kierowców nie wyobraża sobie jazdy samochodem bez słuchania radia. Jak to wpływa na bezpieczeństwo jazdy? Wiele zależy od rodzaju muzyki czy ustawionego poziomu głośności. Słuchanie muzyki ma również wpływ na bezpieczeństwo pieszych i rowerzystów.

konferencja bezplatne bilety 1 6Bezpłatne bilety zaczną obowiązywać od 1 lipca 2018 roku, więc uczniowie będą mogli w wakacje korzystać z bezpłatnych przejazdów komunikacją miejską po Gdańsku. Dzieci i młodzież do ukończenia szkoły średniej, w wieku od 4 do 24 lat, będą mogli korzystać z bezpłatnych przejazdów miejską komunikacją.

edroga512Oszczędzanie na biletach się nie opłaca - przekonało się o tym wiele osób, które za brak biletu w środkach transportu dostały opłatę karną. Nie kupiły biletu, nie uregulowały też kary i w efekcie trafiły do rejestru dłużników. W sumie w BIG InfoMonitor jest obecnie ponad 31,5 tys. gapowiczów, a ich łączny dług przekracza 22,1 mln zł. Wielu liczących na łut szczęścia, fortuna zawiodła tyle razy, że w końcu przekonali się do kupowania biletów, bo od roku liczba jeżdżących na gapę systematycznie spada.

park 6092 960 720„Gdzie mam zaparkować, jak wszystko zajęte”, „Tu wszyscy tak parkują”, „Mnie stać na to, żeby sobie tu stać”, „Ja tylko na chwilę” – to tylko wybrane wymówki, które mogliśmy usłyszeć podczas realizacji spotu w ramach kampanii społecznej „10 metrów" Zarządu Dróg Miejskich.

electric chargeElektryfikacja transportu to zjawisko nieuniknione, które zaczynamy obserwować nie tylko na Zachodzie, ale również i w Polsce. Będzie ono mieć wpływ nie tylko na gospodarkę, ale również na środowisko - uważają uczestnicy debaty zorganizowanej przez PAP.

IMG 8507Centrum Unijnych Projektów Transportowych ogłosiło konkurs na dofinansowanie unijne dla elektryfikacji wybranych linii komunikacji miejskiej, czyli zastąpienia taboru nieelektrycznego autobusami lub trolejbusami wyposażonymi w niezależne elektrochemiczne źródło zasilania. Wnioski projektowe będzie można składać od 14 grudnia 2018 r. do 31 stycznia 2019 r.