Mobilność

electric charge86% polskich kierowców rozważyłoby zakup samochodu elektrycznego. Wykazujemy wyższą gotowość niż kierowcy z 5 innych krajów regionu.

gryfino2Powstaną kolejne dokumentacje na budowę i oznakowanie tras rowerowych w zachodniopomorskim. Całość będzie finansowana z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego na lata 2014-20.

edroga234W ciągu najbliższych dwóch lat Kraków planuje budowę około 60 kilometrów ścieżek rowerowych za blisko 100 milionów złotych. Powstaną one w ramach Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych oraz prowadzonych inwestycji. Układ ścieżek rowerowych w Krakowie jest w systemie dróg małopolskich – specjalnym programie, którego celem jest stworzenie spójnej sieci dróg dla jednośladów przebiegających przez całe województwo małopolskie.

DSC04232Przed 2023 rokiem podwoi się liczba sprzedawanych samochodów elektrycznych (EV) – wynika z raportu „Którym pasem zamierzamy jechać” przygotowanego przez EY i ING Bank Śląski. Czy już teraz warto kupić samochód elektryczny?

znak 50Prędkość pojazdów jest powracającym tematem politycznych i społecznych debat o bezpieczeństwie ruchu drogowego. Często przedstawia się propozycje zmniejszenia lub zwiększenia dozwolonej prędkości, które nie zawsze poparte są rzetelną analizą i refleksją nad ich rzeczywistym wpływem na bezpieczeństwo.

poland 910497 960 720Nowa, cyfrowa karta miejska ułatwi korzystanie z transportu publicznego, parkingów, rowerów, obiektów sportowych i placówek kulturalnych oraz załatwianie codziennych spraw w urzędzie. A to wszystko w ramach projektu Zintegrowana Karta Miejska.