Mobilność

Rowery Veturilo można wypożyczać jeszcze do 30 listopadaWarszawski system rowerów miejskich na obecnych zasadach będzie działać do końca sezonu w 2020 r. W kolejnych latach przybędzie rowerów i stacji, szykuje się też kilka ciekawych nowości.

Druga linia metra ma 5 latJuż pięć lat pasażerowie Warszawskiego Transportu Publicznego mogą korzystać z drugiej linii metra. Przez ten czas na stacje linii M2 weszło ponad 186 mln osób.

DSC04232Rewolucja mobilności staje się faktem. Zjawisko to ma miejsce już teraz, kiedy na co dzień obserwujemy coraz więcej pojazdów elektrycznych na drogach. Dzisiaj w Polsce nadal nie mamy jednak wystarczającej infrastruktury, co stanowi poważny hamulec na drodze rozwoju elektromobilności.

lopataTrzy podmioty chcą wybudować w Gliwicach nowoczesne centrum przesiadkowe. Teraz czas na analizę złożonych w przetargu ofert i wybór tej najkorzystniejszej. Według planu budowa CP ma się rozpocząć na przełomie II i III kwartału bieżącego roku.

edroga959Odwieczny spór pomiędzy kobietami a mężczyznami o umiejętności w prowadzeniu pojazdów i zachowanie na drodze ma w dużej mierze podłoże fizjologiczne i psychologiczne. Badania dowodzą, że o stylu jazdy decydują również hormony.

edroga236Wsiąść do pociągu, pokonać kilkadziesiąt kilometrów i wysiąść na stacji, obok której przebiega szlak rowerowy. To wymarzone rozwiązanie dla miłośników tego rodzaju turystyki. Dostępność połączeń kolejowych jest czynnikiem, który mocno wpływa na atrakcyjność i popularność tras. Tworzona na Pomorzu Zachodnim sieć szlaków obejmie również gminy wiejską i miejską Świdwin. Porozumienie w tej sprawie podpiszą w piątek 6 marca wicemarszałek Tomasz Sobieraj i burmistrz oraz wójt Świdwina.