Mobilność

edroga234Dolnośląska Kraina Rowerowa to związek samorządów, który konsekwentnie buduje sieć dróg rowerowych w Dolinie Baryczy. W jej ramach już niedługo powstanie nowa trasa, łącząca powiat trzebnicki i milicki.

edroga233Raport stowarzyszenia Mobilne Miasto ujawnia skalę kryzysu rowerów miejskich w Polsce: miniony rok przyniósł powszechne, dwucyfrowe spadki wypożyczeń. Spadkowy trend tworzy niepokojący kontekst dla oczekiwanych strategicznych rozstrzygnięć wobec przyszłości bikesharingu w Krakowie, Trójmieście i Warszawie. Biznes i władze miast muszą wykorzystać rozpoczynający się sezon 2020 do analizy przyczyn tego zjawiska i wyciągnięcia wniosków na kolejne lata.

Rowery Veturilo można wypożyczać jeszcze do 30 listopadaWarszawski system rowerów miejskich na obecnych zasadach będzie działać do końca sezonu w 2020 r. W kolejnych latach przybędzie rowerów i stacji, szykuje się też kilka ciekawych nowości.

Druga linia metra ma 5 latJuż pięć lat pasażerowie Warszawskiego Transportu Publicznego mogą korzystać z drugiej linii metra. Przez ten czas na stacje linii M2 weszło ponad 186 mln osób.

DSC04232Rewolucja mobilności staje się faktem. Zjawisko to ma miejsce już teraz, kiedy na co dzień obserwujemy coraz więcej pojazdów elektrycznych na drogach. Dzisiaj w Polsce nadal nie mamy jednak wystarczającej infrastruktury, co stanowi poważny hamulec na drodze rozwoju elektromobilności.

lopataTrzy podmioty chcą wybudować w Gliwicach nowoczesne centrum przesiadkowe. Teraz czas na analizę złożonych w przetargu ofert i wybór tej najkorzystniejszej. Według planu budowa CP ma się rozpocząć na przełomie II i III kwartału bieżącego roku.