Mobilność

edroga1008Największe polskie miasta po raz kolejny zostały ocenione pod względem „przyjazności” dla kierowców. Ranking został stworzony przez Oponeo.pl przy współpracy z portalem Yanosik.

Pociąg Szybkiej Kolei Miejskiej na stacji Warszawa Lotnisko ChopinaWraz z grudniową zmianą kolejowego rozkładu jazdy może zabraknąć kilkunastu połączeń Szybkiej Kolei Miejskiej i Kolei Mazowieckich z Lotniskiem Chopina. Oznacza to nie tylko pogorszenie obsługi transportowej portu lotniczego, ale także Służewca Przemysłowego. Wszystko przez pomysł na pociągi PKP Intercity z Łodzi.

edroga168Coraz więcej polskich miast zainteresowanych jest wdrożeniem koncepcji smart city, która pozwoli zautomatyzować pracę urzędników i systemów informatycznych. Powstają sieci inteligentnych latarni, systemy monitorowania ruchu kołowego oraz analizy zanieczyszczenia powietrza.

Warianty przebiegu linii M3 na Pradze PołudnieRuszył przetarg na opracowanie studium technicznego dla III linii metra. Zadaniem inżynierów będzie analiza wariantów przebiegu linii M3 na odcinku od stacji „Stadion Narodowy” do „Gocław”. Drugie postępowanie dotyczy projektu budowy przystanków „Plac Konstytucji” i „Muranów”.

Zwycięska koncepcja na Zielony plac przy ul. Łomżyńskiej. 1Spokojna uliczka, ławki, plac zabaw z polem do gry w bule i ogród deszczowy – to kilka elementów zwycięskiego projektu na zielony plac u zbiegu ul. Łomżyńskiej i Jadowskiej. Praski skwer stanie się miejscem sąsiedzkich spotkań w ramach Zintegrowanego Programu Rewitalizacji.

 C5A2121 fot. S.RybokFundacja ekologiczna ARKA oraz Miasto Katowice zapraszają do kolejnej edycji akcji „Rower Pomaga”. Już po raz piąty zamieniamy rowerowe kilometry na wymarzone rowery dla dzieci. Liczbę przejechanych kilometrów można wpisywać bezpośrednio na stronie rowerpomaga.pl lub na aplikacji Endomondo.