Mobilność

renault 2Świeżo umyty samochód nie tylko lepiej się prezentuje – czyste szyby, lusterka i światła to warunek bezpiecznej jazdy. Kierowca powinien zadbać o to zwłaszcza przed wyjazdem w dłuższą trasę.

bus 2069419 960 720Samorząd województwa łódzkiego przygotował 29 nowych linii autobusowych, które zostaną zgłoszone do dofinansowania w ramach Funduszu Rozwoju Przewozów Autobusowych. – Mija termin składania wniosków o dofinansowanie wznawianych albo tworzonych na nowo linii komunikacji autobusowej w miejscach, gdzie ich brakowało. Zaraz przedstawimy nasze propozycje wojewodzie i mam nadzieję, że spotkają się one z aprobatą – zapowiedział marszałek województwa łódzkiego Grzegorz Schreiber.

most w siekierkach. okolice trasy cedynia osinow dolny 2 0Wrzosowiska, Góra Czcibora czy dawny Klasztor Cysterek z XIII wieku, to te najbardziej znane atrakcje Cedyni. Gmina chce wykorzystać potencjał powstających na Pomorzu Zachodnim tras rowerowych oraz tych już istniejących po stronie niemieckiej i zbudować 6 km szlak. Wicemarszałek Tomasz Sobieraj i burmistrz Adam Zarzycki podpisali list intencyjny, który ma ułatwić i usprawnić realizację tej inwestycji.

W tunelach montowane są instalacje i urządzenia odpowiedzialne za prowadzenie ruchu pociągówNa wolskich stacjach metra trwa układanie kolejnych metrów okładzin lastryko, mocowanie podwieszanych sufitów i ścian zatorowych. W tunelach ułożone jest już całe torowisko, a na powierzchni trwa montaż kolejnych stalowych konstrukcji wejść. Koniec prac przy budowie tego odcinka M2 jest już blisko.

20190301 171939Ponad 10 640 wypożyczeń i 3 492 rejestracji w systemie. Tak przedstawia się toruński rower po pierwszym tygodniu działania. To bardzo dobry wynik. Ze statystyk wynika, że jeden rower był wypożyczany średnio 26 razy. System pokochali mieszkańcy, wśród wypożyczających znaleźli się także turyści odwiedzający miasto.

chodnikWrocław przygotowuje się do organizacji Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu, który trwa od 16 do 22 września. W tym roku odbędzie się już 18. edycja tego wydarzenia.