Mobilność

edroga239Rowerem jadą do szkoły, do pracy, na wycieczkę, po zakupy. Duńczycy uwielbiają rowery, które w miastach są podstawowym środkiem lokomocji, a i jednym z ulubionych sposobów na spędzanie wolnego czasu. Kopenhaga jest nawet określana rowerową stolicą świata. Copenhagen Bike Show to największy pokaz rowerowy w całej Skandynawii, a zarazem świetna okazja do promocji tras rowerowych tworzonych na Pomorzu Zachodnim.

csm G13 bbe7576fdcDodatkowe środki zabezpieczone przez Radę Miasta w Bydgoszczy pozwalają rozstrzygnąć przetarg na budowę ścieżek rowerowych wzdłuż ul. Kruszwickiej i Focha. To jedna z najważniejszych inwestycji poprawiających spójność dróg rowerowych centrum Bydgoszczy. Trwają też inne rowerowe inwestycje.

roller 3128709 960 720Hulajnogi elektryczne są wygodne i przyjazne środowisku. Od początku marca 35 takich urządzeń jest dostępnych dla mieszkańców Grudziądza. To alternatywa dla codziennego poruszania się po mieście.

bicycle redMiejskie rowery są dostępne od 1 marca na blisko 40 stacjach na terenie Opola.

edroga233Jeżeli wszystko pójdzie zgodnie z planem, w maju na ulicach Gliwic pojawi się minimum 200 rowerów miejskich tzw. IV generacji - z monitoringiem pozycji GPS. Miasto ogłosiło przetarg na zorganizowanie, zarządzanie i eksploatację systemu wypożyczalni.

elektrStworzony przez polsko-włoską ekipę projekt polskiego samochodu elektrycznego to nie Syrenka, czy Polonez. To sympatyczne, rodzinne auto, którego właściciel będzie dumny z faktu jego posiadania - uważa Tadeusz Jelec, projektant samochodów, pracujący m.in. dla Jaguara.