Mobilność

26W dniach 16 i 17 kwietnia w Expo Silesia w Sosnowcu odbyły się Targi Transportu i Spedycji TRANSPORTEX.

accidentZakończyła się akcja Wielkanoc 2019. W czasie Świąt Wielkanocnych nad bezpieczeństwem podróżujących czuwało ok. 5,5 tys. policjantów ruchu drogowego. Podczas prowadzonych działań, w całym kraju, doszło do 281 wypadków, śmierć poniosło 38 osób, rannych zostało 308 osób. Niestety wielu kierowców wciąż decyduje się wsiąść do samochodu na "podwójnym gazie" - policjanci odnotowali prawie 1,5 tys. osób kierujących pod wpływem alkoholu.

edroga236Wraz ze wzrostem popularności jednośladów oraz urządzeń transportu osobistego w krajach Unii Europejskiej, w tym Polsce, rośnie także liczba wypadków z ich udziałem. Instytut Transportu Samochodowego uczestniczył w europejskim badaniu wypadków drogowych motocyklistów, motorowerzystów i rowerzystów, w wyniku którego powstał raport z rekomendacjami dla Komisji Europejskiej.

edroga234Mimo zabezpieczeń w postaci specjalnych słupków, coraz częściej na zachodniopomorskich drogach przeznaczonych dla rowerów pojawiają się samochody. Kierowcy – wandale, szczególnie upodobali sobie nowe szlaki, powstające w ramach zachodniopomorskich tras rowerowych. Ostatni taki przypadek miał miejsce kilka dni temu w okolicach Darłowa. Prosimy o reagowanie i informowanie o takich zdarzeniach Policji.

gears 1445368 960 720Już nie dekadę, a zaledwie dwa - trzy lata trwa cykl tworzenia nowego samochodu. Globalna konkurencja i ciągły postęp technologiczny sprawiają, że na ulice naszych miast wyjeżdżają pojazdy coraz bardziej „naładowane” elektroniką. Informatycy oraz specjaliści z branży samochodowej spróbowali odpowiedzieć na pytania o przyszłość motoryzacji podczas organizowanej przez firmę GlobalLogic konferencji „IT in Automotive”.

edroga235Dwa lata będzie trwał pilotaż, który ma na celu zachęcić lokalne władze do stworzenia i wdrażania planów zrównoważonej mobilności miejskiej (SUMP).