Mobilność

roller 3128709 960 720Hulajnogi elektryczne są wygodne i przyjazne środowisku. Od początku marca 35 takich urządzeń jest dostępnych dla mieszkańców Grudziądza. To alternatywa dla codziennego poruszania się po mieście.

bicycle redMiejskie rowery są dostępne od 1 marca na blisko 40 stacjach na terenie Opola.

edroga233Jeżeli wszystko pójdzie zgodnie z planem, w maju na ulicach Gliwic pojawi się minimum 200 rowerów miejskich tzw. IV generacji - z monitoringiem pozycji GPS. Miasto ogłosiło przetarg na zorganizowanie, zarządzanie i eksploatację systemu wypożyczalni.

elektrStworzony przez polsko-włoską ekipę projekt polskiego samochodu elektrycznego to nie Syrenka, czy Polonez. To sympatyczne, rodzinne auto, którego właściciel będzie dumny z faktu jego posiadania - uważa Tadeusz Jelec, projektant samochodów, pracujący m.in. dla Jaguara.

image002W Łodzi podpisano umowę na zakup 30 nowych, niskopodłogowych i klimatyzowanych tramwajów, które dostarczy firma z Poznania.

edroga562Występowanie wiatru ma duży wpływ na bezpieczeństwo jazdy. Silny wiatr jest w stanie zepchnąć auto z toru jazdy oraz sprawić, że na jezdni pojawią się przeszkody takie jak połamane gałęzie. Jak w takich warunkach powinien zachować się kierowca?