Mobilność

BAZ191218 081W środę, 18 grudnia, w Miechowie odbyło się uroczyste otwarcie parkingu Park&Ride.

znak 50Surowsze przepisy w sprawie prędkości na drogach i pierwszeństwo dla pieszych przed wejściem na pasy - takie zmiany w prawie zapowiedział premier Mateusz Morawiecki podczas wydarzenia edukacyjnego zorganizowanego przez PKN Orlen wspólnie z KPRM i Policją.

Infosys plakaty 15 1316 grudnia ruszyła łódzka kampania społeczna, która ma zmienić postawy kierowców. Bezprawnie zajmowane miejsca parkingowe przeznaczone dla osób z niepełnosprawnościami to problem wielu polskich miast.

DJI 0877W Toruniu do dyspozycji kierowców w bliskim sąsiedztwie Zespołu Staromiejskiego oddano od czerwca do grudnia ponad 400 miejsc parkingowych w pięciu lokalizacjach: Wały Gen. Sikorskiego, Grudziądzka 53, Grudziądzka 62, przy placu Chrapka, między ul. Gregorkiewicza a placem Pokoju Toruńskiego.

edroga562Okres świąteczno-noworoczny to czas, w którym wielu Polaków ogarnia tzw. szał zakupów. Niestety, to okres nie tylko świątecznej i miłej atmosfery, ale również żniw dla złodziei i przestępców. Ci napadają wówczas na domy, ale kradną też zakupy i same samochody. Jak zabezpieczyć auto podczas zakupów, ale i wyjazdów do rodziny?

bicycle redRowery miejskie pojawią się na ulicach Gliwic w nowym sezonie. Ten lubiany przez gliwiczan środek transportu wróci na ulice 1 kwietnia 2020 r. Rozbudowany do 20 stacji i 200 rowerów.