Mobilność

edroga993Nowe bilety czasowe i model zakładający bilety czasowe i pozostawienie funkcjonującego biletu jednorazowego – to najważniejsze wnioski z konsultacji społecznych. Przez cały marzec urzędnicy pytali bydgoszczan czego oczekują od nowoczesnej komunikacji miejskiej. Wszystko po by mieszkańcy przesiedli się na autobus i tramwaj.

bicycle redNa koniec kwietnia planowane jest podpisanie umowy na Toruński Rower Miejski. - To dobra informacja dla nas wszystkich. Brak kolejnych odwołań, kończy procedurę przetargową na Toruński Rower Miejski i pozwala nam na zawarcie umowy z wykonawcą. Z obliczeń wynika, że rowerów będzie można korzystać w lipcu. Wykonawca zadeklarował bowiem uruchomienie systemu 75 dni po podpisaniu umowy, a to planowane jest na koniec kwietnia - mówi Rafał Wiewiórski, dyrektor MZD w Toruniu.

edroga1008W dyskusji o regulacji przewozów osobowych najwyższy czas dopuścić do głosu najbardziej zainteresowanych – pasażerów. To według źródeł ponad kilka milionów Polaków. Ich stanowisko i opinie poznajemy w najnowszym badaniu przeprowadzonym przez Forum Konsumentów. Pasażerowie chcą wolności wyboru usługi. Przewozy zamawiane przez aplikację są tańsze i szybsze, a zdaniem klientów bardziej przewidywalne jeśli chodzi o cenę i komfortowe niż te konwencjonalnymi taksówkami.

motorWraz z początkiem wiosny na ulicach pojawiają się motocykle i skutery. Użytkownicy takich pojazdów są w sposób szczególny narażeni na niebezpieczeństwo związane z wypadkami, ponieważ w razie kolizji nie chroni ich właściwie nic oprócz kasku. Kierowcy powinni też mieć na uwadze, że motocyklem jeździ się inaczej niż autem.

electric chargeRynek elektromobilności rozwija się bardzo dynamicznie, głównie za granicą. Pozycję lidera pod tym względem zajmują Chiny. Europa jednak nie pozostaje w tyle. Wszystkie tutejsze koncerny samochodowe na lata 2020-2021 przewidują produkcję kilku modeli aut elektrycznych.

korek redNiemcy są drugim – po Norwegii – krajem, gdzie sprzedaż aut elektrycznych rośnie w ogromnym tempie. Należy więc się spodziewać, że niemieckie diesle wkrótce przyjadą do Polski.