Mobilność

dom cienTętniąca życiem ulica, pełna atrakcyjnych rozrywek dla mieszkańców Gdańska urozmaici Dolne Miasto od 9 do 22 września. Przez dwa tygodnie skrzyżowanie ulic Jaskółczej, Śluzy i Jałmużniczej będzie zamknięte dla samochodów i zmieni się w przestrzeń relaksu, wypełnioną rozmaitymi aktywnościami. Wydarzenie wpisuje się w obchody Europejskiego Tygodnia Mobilności Aktywnej.

DSC04232Samorządy miejskie odegrają kluczową rolę w upowszechnianiu elektromobilności w Polsce, jeżeli będą tworzyć system zachęt dla posiadaczy samochodów elektrycznych oraz jeżeli zaangażują się w rozwój sieci punktów ładowania w miastach – podkreślali uczestnicy Kongresu Nowej Mobilności, odbywającego się w Lublinie (9-10 września 2019 r.).

mobilna20okPrzed nami Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu. Z tej okazji w poniedziałek, 16 września, w Pałacu Kultury i Nauki odbędzie się konferencja „Mobilna Warszawa. Zrównoważony Transport”. Trwa rejestracja uczestników.

Rowery Veturilo można wypożyczać jeszcze do 30 listopadaSystem rowerów miejskich Veturilo na obecnych zasadach będzie działać do końca sezonu w 2020 r. Zanim przygotowane zostaną założenia i warunki do przetargu na Veturilo w latach 2021-25, Zarząd Dróg Miejskich chce porozmawiać z mieszkańcami Warszawy i osobami korzystającymi z miejskich rowerów o tym, jak ma wyglądać ten system w przyszłości.

edroga234Wzdłuż ulic F. Focha, Kruszwickiej i wokół placu Poznańskiego w Bydgoszczy zostaną wybudowane drogi rowerowe. To ważna inwestycja, która pozwoli wielu rowerzystom na wygodny i bezpieczny dojazd do centrum miasta. Projekty zostały wcześniej skonsultowane z mieszkańcami.

electric chargePrezydenci 30 polskich miast będą współpracować w dziedzinie rozwoju mobilności zeroemisyjnej, ze szczególnym uwzględnieniem transportu zbiorowego. Deklarację w tej sprawie włodarze podpisali podczas I Kongresu Nowej Mobilności w Lublinie.