Mobilność

image002W Łodzi podpisano umowę na zakup 30 nowych, niskopodłogowych i klimatyzowanych tramwajów, które dostarczy firma z Poznania.

edroga562Występowanie wiatru ma duży wpływ na bezpieczeństwo jazdy. Silny wiatr jest w stanie zepchnąć auto z toru jazdy oraz sprawić, że na jezdni pojawią się przeszkody takie jak połamane gałęzie. Jak w takich warunkach powinien zachować się kierowca?

chodniki 2020Proste chodniki to jedna z kluczowych spraw, którą zgłaszają mieszkańcy. Dlatego w tym roku w Łodzi wyremontowanych zostanie kolejne kilkadziesiąt kilometrów chodników.

katowice dworcowaWe wtorek, 25 lutego, wykonawca modernizacji ul. Dworcowej rozszerzy obszar robót drogowych.

Windy poprawią dostępność mostu księcia Józefa PoniatowskiegoLikwidacja barier architektonicznych jest jednym z elementów poprawy bezpieczeństwa na warszawskich drogach. Zmodernizowanych zostanie blisko 200 miejsc, które dotychczas utrudniały poruszanie się po stolicy. Jeszcze w tym roku będą dostępne dla osób z ograniczoną mobilnością.

poznan ratajczakaWięcej drzew i zieleni, przestrzeń przyjazna dla pieszych, uspokojony ruch samochodowy - to najważniejsze założenia koncepcji trasy tramwajowej w ulicy Ratajczaka. Teraz miasto czeka na opinie poznaniaków i poznanianek - ruszyły konsultacje społeczne dotyczące projektu. Cała ulica ma stać się bezpieczniejszą i bardziej atrakcyjną przestrzenią publiczną.