Mobilność

kierowcaSzkody na koncie właściciela pojazdu to jedno z podstawowych kryteriów mających wpływ na wyższą cenę OC. Zakłady ubezpieczeń chcą gromadzić jak najwięcej danych na temat zachowania swoich kierowców na drogach – pomóc ma im w tym technologia, m.in. telematyka. Wyrażenie zgody na monitorowanie stylu jazdy może najbardziej opłacać się młodym kierowcom, którzy dziś za OC płacą najwięcej.

nawigacjaPoznań wspiera kolejne rozwiązania, które prowadzą do zrealizowania idei "smart city" - inteligentnego miasta, w którym mieszkańcom żyje się łatwiej. Miasto udostępniło już dane dotyczące wolnych miejsc na parkingach. Teraz mogą być wykorzystane do tworzenia aplikacji dla kierowców. Pierwszą z nich można już pobrać.

edroga993Nowoczesne autobusy, informacja pasażerska, budowa drogi do portu w Kędzierzynie-Koźlu. Inwestycje te otrzymały dofinansowanie w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Opolskiego.

electric chargeRozwój elektromobilności zwiększa polskie bezpieczeństwo energetyczne i wpływa na wzrost PKB, a przy tym jest korzystny dla środowiska i pozwoli ograniczyć problem smogu w miastach. Do 2030 roku sama elektryfikacja transportu przyczyni się do stworzenia około 50,8 tys. nowych miejsc pracy i wzrostu polskiej gospodarki o 0,3 proc. – to główne wnioski z raportu Cambridge Econometrics i Fundacji Promocji Pojazdów Elektrycznych. Potencjał elektromobilności dostrzegają też duże koncerny motoryzacyjne, które dużo inwestują w ten rynek.

navi1Od 19 lutego kierowcy mogą korzystać z nowego parkingu "Parkuj i Jedź" Metro Młociny III. Jest na nim ponad 150 miejsc parkingowych i stojaki dla rowerów.

pesa jazz duoPrezydent Gdańska zdecydował o wprowadzaniu bezpłatnych przejazdów dla uczniów szkół podstawowych i wszystkich ponadpodstawowych: gimnazjów, liceów, techników, szkół branżowych i zawodowych.