Mobilność

bicycle redWkrótce oficjalnie rozpocznie się budowa ścieżki rowerowej z Kijewa do Jezierzyc, czyli szczecińskiego fragmentu tzw. Trasy Pojezierzy Zachodnich.

rowerRozpoczęły się prace nad zapowiadanym już połączeniem rowerowym Centrum Przesiadkowego Ligota z ul. Medyków. W ramach inwestycji wartej milion złotych powstaje droga rowerowa o długości około 1,5 km, a także nowe miejsca postojowe.

mms 20200213 130658Jest dobra wiadomość dla miłośników miejskich jednośladów w Toruniu. 14 lutego, po krótkiej przerwie zimowej, na ulice Torunia wraca Torvelo. Drugi sezon będzie o 6 miesięcy dłuższy. Operator i dostawca rowerów – firma BikeU zapowiada montaż nowych stacji i szansę na kolejne rekordy wypożyczeń.

edroga957FOMO (ang. Fear of Missing Out) oznacza lęk, że nie jesteśmy na bieżąco z informacjami w mediach społecznościowych. To ważny problem społeczny, który wpływa również na bezpieczeństwo ruchu drogowego.

bus 2069419 960 720Mimo rządowego zastrzyku funduszy przeznaczonych na likwidację białych plam w transporcie lokalnym, w 2019 roku wykorzystano raptem kilka procent z puli dostępnych środków. Podobnie może być w tym roku, bo samorządów nie stać na dopłaty do przywracanych połączeń.

track007Samorządy aglomeracji trójmiejskiej od lat budują metropolię, mimo braku niezbędnych rozwiązań legislacyjnych. Krwiobiegiem nowoczesnej metropolii jest zintegrowany system transportu publicznego. Wsłuchując się w głos mieszkańców, prezydenci Gdyni, Sopotu i Gdańska wypracowali rozwiązania tak bardzo oczekiwane w tej kwestii – jeden, wspólny bilet miesięczny na wszystkie środki komunikacji publicznej dla wszystkich w takiej samej cenie – 150 zł normalny i ok. 75 zł ulgowy.