Mobilność

pieszyNa początku listopada w okolicach cmentarzy kierowcy powinni szczególnie uważać na pieszych. Nagłe wtargnięcie na jezdnię zza zaparkowanych samochodów czy przekraczanie ulicy poza wyznaczonymi przejściami nie należą wtedy do rzadkości.

DSC01198Kończy się przebudowa ulicy Dąbrowskiego między Śmigłego-Rydza a Rzgowską. To kompleksowa modernizacja wraz z całą infrastrukturą podziemną.

DSC04232Dynamiczny rozwój rynku pojazdów elektrycznych to szansa na przyciągnięcie do Polski inwestycji w modernizację istniejących i budowę nowych fabryk samochodów i części – uważają analitycy Banku Pekao S.A. Ich zdaniem około połowa polskiego rynku produkcji części powinna liczyć się z koniecznością stopniowej, ale gruntownej zmiany warunków funkcjonowania w związku z postępującą elektryfikacją aut.

alkoTylko od stycznia do września w województwie zachodniopomorskim nietrzeźwi kierowcy byli sprawcami 56 wypadków drogowych, w których 10 osób poniosło śmierć i 65 zostało rannych. Najczęściej wypadki drogowe z winy kierujących na podwójnym gazie odnotowywane są w niedzielę. Wiążą się z nadmierną prędkością i są tragiczne w skutkach.

parking torunOdwiedzając toruńską Starówkę można skorzystać z nowych parkingów, które powstały w ostatnim czasie w jej bliskim otoczeniu. W sumie do dyspozycji jest prawie 300 miejsc, na czterech parkingach. W budowie jest kolejny – piąty parking, który pomieści dodatkowo 160 aut.

Pierwszy PR i pętla Choiny 1Mieszkańcy mogą już korzystać z pierwszego w Lublinie parkingu typu Park&Ride. Został zlokalizowany przy granicy miasta na terenie nowo wybudowanej pętli „Choiny”. Rozbudowa ul. Choiny, nowa sieć trakcyjna, pętla i parking to inwestycja o łącznej wartości 37 mln zł.