Mobilność

edroga166- W pierwszym kwartale tego roku w Trójmieście ruszy pilotaż car sharingu przy dworcach kolejowych - zapowiedział Mirosław Antonowicz, członek Zarządu PKP S.A.

edroga958Nawet trzech na czterech polskich kierowców przekracza dozwoloną prędkość w terenie zabudowanym. W ten sposób narażają na niebezpieczeństwo siebie i innych uczestników ruchu. Dlaczego w mieście lepiej jechać wolniej, ale płynnie, tłumaczą trenerzy Szkoły Bezpiecznej Jazdy Renault.

poznan grunwaldzkaZbliża się kolejny etap budowy drogi rowerowej wzdłuż ul. Grunwaldzkiej. Spółka Poznańskie Inwestycje Miejskie podpisała umowę z wyłonionym w postępowaniu przetargowym wykonawcą prac. Rozpoczęcie robót planowane jest na pierwszy kwartał bieżącego roku.

euro30 stycznia CUPT podpisało kolejne 10 umów na unijne dofinansowanie projektów transportu miejskiego. Dzięki wsparciu z programu Infrastruktura i Środowisko zakupionych zostanie 190 nowych autobusów elektrycznych, które wyjadą na ulice dużych miast takich jak Kraków, Poznań, Gdynia, ale również miast średnich – Malborka, Radomia czy Piły.

edroga151Praca wre na budowie Centrum Komunikacyjnego w Kielcach. Postęp robót jest widoczny gołym okiem. Według wykonawcy, firmy Budimex, wszystko idzie zgodnie z planem, a część zadań nawet wyprzedza harmonogram. Obecnie najwięcej prac prowadzonych jest wewnątrz obiektu.

electric chargeBydgoszcz przystępuje do przygotowania programu rozwoju elektromobilności w mieście do 2030 roku. Opracowaniem dokumentu zajmie się Uniwersytet Technologiczno-Przyrodniczy. Gotowy dokument umożliwi zaplanowanie działań, które wpłyną na ograniczanie niskiej emisji i uspokojenie miejskiego ruchu drogowego.