Mobilność

bus 690508 1920W ramach działań profilaktycznych ze względu na zagrożenie koronawirusem, w pojazdach komunikacji miejskiej wielu miast obowiązuje szereg ograniczeń. M.in. zawieszone funkcjonowanie systemu ciepłego guzika, kierowcy i motorniczy nie sprzedają też biletów, w pojazdach mogą być też zagrodzone przednie pomosty.

Velo BalticaMalownicze, z widokiem na Bałtyk, w pobliżu wydm i przez piękne sosnowe lasy. Zachodniopomorski Zarząd Dróg Wojewódzkich w Koszalinie ogłosił przetarg na wykonanie blisko 8 km szlaku Velo Baltica. To IV etap inwestycji, który obejmie gminy Międzyzdroje, Dziwnów, Rewal i Trzebiatów, a prace mają się zakończyć w przyszłym roku.

renaultWielu kierowców regularnie odwiedza myjnię, ale zapomina o dokładnym czyszczeniu wnętrza samochodu. Z tego powodu na kierownicy, dźwigni zmiany biegów czy w bagażniku gromadzi się wiele drobnoustrojów. Trenerzy Szkoły Bezpiecznej Jazdy Renault mówią, na co powinniśmy zwrócić uwagę podczas sprzątania.

Motocykliści mogą poruszać się m.in. po buspasie na ul. Radzymińskiej i al. SolidarnościDecyzja o zamknięciu placówek oświatowych do 25 marca nie wpłynie na funkcjonowanie komunikacji miejskiej. Pojazdy Warszawskiego Transportu Publicznego będą kursowały według swoich podstawowych rozkładów jazdy. Od poniedziałku, 16 marca, zawieszone zostanie natomiast kursowanie autobusów szkolnych.

bicycle redWzdłuż al. Grunwaldzkiej, na odcinku od ul. Kołobrzeskiej do ul. Braci Lewoniewskich, powstanie nowa trasa rowerowa. Prace mają potrwać do lipca 2020 r. i kosztować około 2,6 mln złotych.

electric chargeZespół foresightu Polskiego Instytutu Ekonomicznego zainicjował i zrealizował badanie, dotyczące przyszłości naszego kraju. Grupę ekspertów, w której reprezentowane były nauka, biznes, organizacje pozarządowe i media, spytano o opinię na temat najważniejszych zagadnień z zakresu rozwoju naszej gospodarki.