Mobilność

edroga993Dzięki decyzji zarządu województwa łódzkiego, na projekty komunikacyjne w regionie przeznaczonych zostanie dodatkowe 100 mln zł. Zyska Łódź, Skierniewice, Sieradz i Radomsko.

monitoring 401776 960 720W stolicy Podkarpacia zostanie wdrożony inteligentny monitoring wizyjny, który wykryje prywatnych przewoźników korzystających w nieuprawniony sposób z miejskich przystanków. To pierwszy taki system w Polsce.

sadowa 001 notramWykonawca katowickiego centrum przesiadkowego Sądowa rozpoczyna działania w otoczeniu ulicy Sądowej oraz Marii Goeppert-Mayer.

DSC 61001000xJuż wkrótce na trasach komunikacyjnych Gorlic i gmin ościennych pojawi się 11 nowoczesnych, a przede wszystkim ekologicznych autobusów. Dopełnieniem oferty transportowej będzie 15-kilometrowa infrastruktura rowerowa wraz z bezpłatnymi parkingami w systemie „Bike&Ride”. Gorlicki samorząd otrzymał właśnie prawie 15 mln unijnego wsparcia na rozbudowę systemu ekologicznego transportu.

chodnikGdański Zarząd Dróg i Zieleni od 12 marca jest przygotowany do pozimowego oczyszczania miasta. O rozpoczęciu i przebiegu prac decydować będą warunki atmosferyczne.

Bytom pl SikorskiegoKomisja Europejska zgodziła się na dofinansowanie z Programu Infrastruktura i Środowisko 2014-2020 inwestycji transportowych w Gdańsku i Aglomeracji Śląsko-Zagłębiowskiej.