Mobilność

placa minimalnaPakiet Mobilności to nowe wyzwanie dla przedsiębiorców transportowych. Celem projektu jest dostosowanie polskiego prawa do przepisów UE, a dotyczy on m.in. zasad wynagradzania kierowców wykonujących transport międzynarodowy. Oto najważniejsze informacje dotyczące Unijnego Pakietu Mobilności, z którymi każdy z przewoźników powinien się zapoznać.

Nie tylko w Polsce panuje przekonanie, że samochody sprowadzone z zagranicy są w jakiś sposób lepsze niż kupione w krajowym salonie. Czy jednak na rynku aut używanych tę tezę można jeszcze obronić? I skąd w ogóle wzięły się takie przekonania?

Z punktu widzenia polskiego kierowcy samochód z Niemiec to dobry zakup, a z Rumunii – nie. W Czechach się tylko auta rejestruje, ale żeby sprowadzać używane to niekoniecznie. Z Włoch to można sobie sprowadzić co najwyżej Alfę, ale to też raczej z sentymentu. Czy te argumenty mają jakikolwiek sens? I tak, i nie.

Wiesz o tym, że największy udział w przewozie towarów ma transport drogowy? Stale rozwijająca się infrastruktura drogowa, wprowadzenie usługi door to door, a także relatywnie niskie koszty sprawiają, że popularność transportu drogowego nie maleje. A skoro o kosztach mowa, to jak na opłacalność przewozu wpływają rosnące ceny paliw?

Wydajny magazyn to taki, który maksymalnie wykorzystuje do składowania posiadaną powierzchnię. Należy ją liczyć zarówno w metrach kwadratowych, jak i wysokości dostępnej przestrzeni. Aby zoptymalizować procesy składowania, warto zainwestować w wózki widłowe wysokiego składowania.

 

Do końca 2021 roku Allegro One Punkty epaka.pl oferują bezpłatną dostawę zakupów z Allegro bez minimalnej kwoty zamówienia! Ponadto zwrot takiej przesyłki również jest bezpłatny z minimum formalności.