Mobilność

edroga993Na dawnych terenach pokolejowych powstanie nowoczesne centrum przesiadkowe. Przetarg na roboty budowlane został ogłoszony. Gliwice dostaną także 129 mln zł dofinansowania na ten projekt.

W ciągu miesiąca od otwarcia nowych stacji drugą linią metra przejechało ponad 4 mln pasażerówW ciągu miesiąca od otwarcia nowych stacji na Pradze-Północ i Targówku drugą linią metra przejechało ponad 4 mln pasażerów. To blisko milion więcej niż rok wcześniej, gdy podziemna kolej jeździła tylko do Dworca Wileńskiego.

DSC04232Województwo łódzkie, jako pierwszy samorząd w Polsce, przystępuje do wieloetapowego projektu budowy stacji ładowania samochodów elektrycznych. Podpisano już list intencyjny pomiędzy samorządem województwa a spółką PGE Nowa Energia Sp. z o.o. w sprawie realizacji projektu budowy 15 stacji do ładowania samochodów elektrycznych w regionie łódzkim.

bus 690508 1920W środę, 16 października na trasę Olkusz – Krzeszowice powracają regularne połączenia autobusowe, które pozwolą o różnych porach dnia, sprawnie i w komfortowych warunkach dojechać do pracy czy szkoły. W ubiegłym tygodniu w Krakowie wicemarszałek Łukasz Smółka podpisał umowę z firmą przewozową, na obsługę regularnych połączeń autobusowych na tej trasie, dofinansowanych ze środków Funduszu Rozwoju Przewozów Autobusowych o charakterze użyteczności publicznej.

track 1784298 960 720Każdego dnia dochodzi w Szczecinie do wypadków i kolizji z udziałem komunikacji miejskiej. Jesień to czas kiedy aura nie sprzyja, a w połączeniu z brawurą i pośpiechem może przyczynić się do bardzo niebezpiecznych sytuacji na drodze.

seniorKampania społeczna Zarządu Dróg Miejskich w Warszawie „Obudź się! Uwaga=życie” ma na celu poprawę bezpieczeństwa seniorów na warszawskich drogach.