Mobilność

20190301 171939Ponad 10 640 wypożyczeń i 3 492 rejestracji w systemie. Tak przedstawia się toruński rower po pierwszym tygodniu działania. To bardzo dobry wynik. Ze statystyk wynika, że jeden rower był wypożyczany średnio 26 razy. System pokochali mieszkańcy, wśród wypożyczających znaleźli się także turyści odwiedzający miasto.

chodnikWrocław przygotowuje się do organizacji Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu, który trwa od 16 do 22 września. W tym roku odbędzie się już 18. edycja tego wydarzenia.

edroga969Jak ocenia wiceminister infrastruktury Andrzej Bittel, za kilka lat kolej ma być już główną gałęzią transportu zbiorowego, do czego przyczyni się szereg realizowanych inwestycji, m.in. modernizacja dworców kolejowych czy wart 70 mld zł Krajowy Program Kolejowy. Rozbudowę kolei zapewni również plan uruchomienia Centralnego Portu Komunikacyjnego. Aby inwestycje przebiegały bezproblemowo, resort infrastruktury wdraża rozwiązania, które ułatwiają wykonawcom realizowanie kontraktów.

bicycle redNiedawno do użytku rowerzystów oddano pierwszy, pilotażowy kontrapas, trwa budowa ważnej dla miasta trasy rowerowej łączącej centrum z Sośnicą, w planach jest kolejna duża inwestycja – biegnąca przez tereny zielone trasa rowerowa z centrum, przez Łabędy do Czechowic. Wszystko po to, by ułatwić rowerzystom sprawne poruszanie się po Gliwicach.

korek redPoprawa bezpieczeństwa ruchu drogowego w miastach musi być priorytetem dla Unii Europejskiej i krajów europejskich na najbliższą dekadę, twierdzi Europejska Rada Bezpieczeństwa Transportu, autor nowego raportu.

nawigacjaCzy nowe technologie zmniejszą liczbę wypadków na polskich drogach? Czy kierowcy stracą kompetencje i zostaną zastąpieni przez komputery? Czy obecnie funkcjonujący model branży transportowej radykalnie się zmieni? Kiedy zobaczymy na drogach pojazdy bez kierowców?