Mobilność

poznan grunwaldzkaZbliża się kolejny etap budowy drogi rowerowej wzdłuż ul. Grunwaldzkiej. Spółka Poznańskie Inwestycje Miejskie podpisała umowę z wyłonionym w postępowaniu przetargowym wykonawcą prac. Rozpoczęcie robót planowane jest na pierwszy kwartał bieżącego roku.

euro30 stycznia CUPT podpisało kolejne 10 umów na unijne dofinansowanie projektów transportu miejskiego. Dzięki wsparciu z programu Infrastruktura i Środowisko zakupionych zostanie 190 nowych autobusów elektrycznych, które wyjadą na ulice dużych miast takich jak Kraków, Poznań, Gdynia, ale również miast średnich – Malborka, Radomia czy Piły.

edroga151Praca wre na budowie Centrum Komunikacyjnego w Kielcach. Postęp robót jest widoczny gołym okiem. Według wykonawcy, firmy Budimex, wszystko idzie zgodnie z planem, a część zadań nawet wyprzedza harmonogram. Obecnie najwięcej prac prowadzonych jest wewnątrz obiektu.

electric chargeBydgoszcz przystępuje do przygotowania programu rozwoju elektromobilności w mieście do 2030 roku. Opracowaniem dokumentu zajmie się Uniwersytet Technologiczno-Przyrodniczy. Gotowy dokument umożliwi zaplanowanie działań, które wpłyną na ograniczanie niskiej emisji i uspokojenie miejskiego ruchu drogowego.

zebra crossing 1242780 960 720Ruszył nabór wniosków do kolejnej edycji programu „Razem bezpieczniej” im. Władysława Stasiaka. Środki programu w 2020 roku zostaną w całości przeznaczone na realizację projektów związanych z bezpieczeństwem na przejściach dla pieszych. W tym roku łączna kwota na dofinansowania wynosi 6 mln zł.

tramwaj krakow autonomW nocy z 27 na 28 stycznia pierwszy w Polsce tramwaj autonomiczny, bez motorniczego w kokpicie, przejechał trasę z przystanku Muzeum Narodowe do Cichego Kącika. Podczas przejazdu to komputer decydował o ruszaniu z przystanku, prędkości, otwieraniu drzwi czy włączeniu dzwonka.