Mobilność

 MG 6446 fot. AWZKatowice w obecnej perspektywie finansowej na lata 2016-2020 pozyskały ok. 700 mln zł dofinansowania na szereg projektów, w tym inwestycyjnych, m.in. na budowę centrów przesiadkowych, termomodernizacje, czy rewitalizację parków. Dofinansowanie udało się także za pośrednictwem Tramwajów Śląskich pozyskać na inwestycję „tramwaj na południe”.

DSC01198Jeszcze w styczniu Wrocławskie Inwestycje ogłoszą przetarg na budowę kolejnych odcinków trasy tramwaju przez Popowice. W ramach tego zadania powstanie 3,1 km torowiska (w tym 1,45 km torowiska zielonego).

parking autaWielu kierowców ignoruje obowiązujące przepisy i pozostawia samochód zbyt blisko przejścia dla pieszych. Grozi to mandatem, ale przede wszystkim negatywnie wpływa na bezpieczeństwo pieszych.

edroga969Szkolenia pracowników, kontrola procedur, nowoczesne urządzenia sterowania ruchem, budowa bezkolizyjnych przejazdów oraz profilaktyka w ramach kampanii "Bezpieczny przejazd" - takie m.in. działania PKP Polskich Linii Kolejowych SA przyczyniają się do tego, że kolej jest coraz bezpieczniejszym środkiem transportu. W 2019 roku o 11 proc. spadła liczba wypadków na przejazdach kolejowo – drogowych. Mniej było też kolizji.

niepelnosprawni 5Osoby z niepełnosprawnością posiadają w ruchu drogowym szczególne prawa, z czego wielu kierowców nie zdaje sobie sprawy. Chodzi nie tylko o specjalne miejsca parkingowe, lecz także o możliwość przekraczania jezdni poza wyznaczonym przejściem dla pieszych czy niestosowania się do wybranych znaków drogowych. O czym należy pamiętać, by zapewnić takim osobom bezpieczeństwo na drodze?

142118Linia tramwajowa, nazwana roboczo Nową Warszawską, stanowić będzie przedłużenie powstającej obecnie linii tramwajowej w al. Pawła Adamowicza (nazywanej roboczo Nową Bulońską Północną), i połączy się z torowiskiem biegnącym przez al. Havla. W ramach inwestycji powstanie także ścieżka rowerowa i chodnik.