Mobilność

organizacja ruchuParking Odpowiedzialny Społecznie – takie miano zyskał parking przy Lawendowej, który 12 lutego rozpoczął funkcjonowanie na nowych zasadach. Opłaty za parkowanie pobierane będą przez podopiecznych Towarzystwa Pomocy Brata Alberta z Nowego Portu, które rozpoczynają karierę lub wracają na rynek pracy. Projekt realizowany jest z myślą o poszukiwaniu nowych metod aktywizacji i finansowania działań społecznie potrzebnych dla osób znajdujących się w trudnej sytuacji.

kunice 1Prawie 700 mln zł w formie dotacji z RPO przyznanych od 2014 roku dla powiatów tatrzańskiego i nowotarskiego, łatwiejszy dojazd w Tatry dzięki kolejnym inwestycjom drogowym i rozwojowi połączeń kolejowych oraz transgranicznych, milionowe dotacje na stworzenie węzłów przesiadkowych w Zakopanem i Kuźnicach. Podhale w ciągu najbliższych dwóch lat przejdzie rewolucję właściwie w każdej dziedzinie.

edroga1000Województwo łódzkie szuka firmy, która uruchomi stacje rowerów publicznych w regionie. Właśnie ogłoszony został przetarg i jest szansa, że w wakacje będzie można korzystać z wojewódzkich rowerów publicznych.

IMG 21987 lutego radni jednogłośnie zdecydowali o przyjęciu uchwały ustanawiającej Kartę Krakowską. Da ona mieszkańcom, którzy są zameldowani w Krakowie lub płacą tu podatki, szereg zniżek, w tym m.in. 20-proc. ulgę komunikacyjną na przejazdy tramwajami i autobusami oraz zniżki przy zakupie biletów do miejskich instytucji kultury.

peugeot 308 01Niewielka 208-ka dała się poznać jako solidne i stylowe auto, idealne do miasta. O numer większa 308-ka to już pełnoprawny kompakt z prawdziwego zdarzenia.

bus 690508 1920W 2017 roku Zarząd Transportu Miejskiego sprzedał więcej biletów komunikacji miejskiej. Transport publiczny wybiera coraz więcej osób dojeżdżających do stolicy z gmin metropolii warszawskiej.