Foto rower elektrycznyZgodnie z zapowiedzią, firma BikeU – operator roweru miejskiego Torvelo - rozpoczęła testy rowerów elektrycznych. Na ulice Torunia wyjechało 10 elektryków, które można wypożyczyć przez tę samą aplikację mobilną, co tradycyjne rowery, tj. przez Freebike. Wystarczy tylko przełączyć się na opcję ze skanowaniem QR.

 

Jak wypożyć rower elektryczny?

Po zeskanowaniu kodu QR, który widoczny jest na tubie za siodełkiem, należy kliknąć opcję wypożycz. Dwukrotne naciśnięcie hamulca uruchamia sprzęt. Aplikacja w telefonie pełni rolę pokładowego komputera.

Wypożyczanie elektryka przebiega inaczej niż roweru tradycyjnego. Roweru na baterie nie trzeba dokować. Nie musimy zatem pamiętać np. o naciśnięciu przycisku, który uwalnia sprzęt ze stacji. Dzięki nadajnikowi GPS stacja rejestruje jednoślady na baterie. Rower można zwrócić wyłącznie na stacji Torvelo, trzykrotnie naciskając hamulec lub klikając w aplikacji opcję zwrot.

- Zadbaliśmy o to, aby rowery były wyposażone w specjalne mocowanie dla telefonu przy kierownicy, po to, aby użytkownikom było łatwiej kontrolować parametry jazdy na aplikacji – zaznacza Marcin Jeż, dyrektor ds. rozwoju i marketingu BikeU. – Jazda elektrykiem jest bardzo płynna, a sam rower prowadzi się lekko i przyjemnie. Rowery mają super mocną baterię, gwarantującą zasięg 120 kilometrów, który można przyrównać z trasą do Bydgoszczy i z powrotem. Na tego typu rowerze można rozwinąć maksymalną prędkość do 25 kilometrów na godzinę – dodaje Jeż.

Firma BikeU zapowiada, że jeśli rowery elektryczne zyskają popularność wśród mieszkańców, to ich ilość może zostać zwiększona.

Źródło: MZD w Toruniu

Dodaj komentarz
Komentarze do artykułów może dodać każdy użytkownik Internetu. Administrator portalu nie opublikuje jednak komentarzy łamiących prawo oraz niemerytorycznych, tj. nieodnoszących się bezpośrednio do treści zawartych w artykule. Nie będą również publikowane komentarze godzące w dobre imię osób czy podmiotów, rasistowskie, wyznaniowe czy uwłaczające grupom etnicznym, oraz zawierają treści nieetyczne albo niemoralne, pornograficzne oraz wulgarne. Z komentarzy zostaną usunięte: reklamy towarów, usług, komercyjnych serwisów internetowych, a także linki do stron konkurencyjnych.