edroga564Od rana w Krakowie sypie śnieg z deszczem oraz śnieg. Z powodu trudnych warunków atmosferycznych na drogach może być ślisko.MPO Kraków apeluje do kierowców o zachowanie bezpiecznej prędkości i ostrożności zwłaszcza na mostach i wiaduktach.

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami temperatura spadła do 0° Celsjusza przy jednoczesnych opadach deszczu i śniegu. Śnieg ma sypać przez cały dzień, a temperatura ma się utrzymywać na poziomie 0° Celsjusza.

By zabezpieczyć drogi, mosty, wiadukty i przejścia podziemne na dyżurze będzie 30% wszystkich sił MPO do walki ze śniegiem i gołoledzią, w tym 20 solarek. W nocy główne ulice, mosty i wiadukty zostały profilaktycznie zabezpieczone solanką. Kierowcy powinni jednak uważać - większość nie zmieniła jeszcze opon na zimowe.

Służby miejskie są w pełnej gotowości. Już w zeszłym tygodniu auta zostały wyposażone w pługi i zbiorniki z solą. Do walki ze skutkami zimy MPO Kraków ma do dyspozycji łącznie 224 samochody, w tym 66 solarek.

Śnieg pada głównie w Małopolsce, zwłaszcza na południu regionu warunki są trudne, ale opady występują także na Podkarpaciu, Dolnym Śląsku i w Świętokrzyskiem. Prognozowane są także w województwach łódzkim, lubelskim i mazowieckim.

Źródło: UM Kraków

Dodaj komentarz
Komentarze do artykułów może dodać każdy użytkownik Internetu. Administrator portalu nie opublikuje jednak komentarzy łamiących prawo oraz niemerytorycznych, tj. nieodnoszących się bezpośrednio do treści zawartych w artykule. Nie będą również publikowane komentarze godzące w dobre imię osób czy podmiotów, rasistowskie, wyznaniowe czy uwłaczające grupom etnicznym, oraz zawierają treści nieetyczne albo niemoralne, pornograficzne oraz wulgarne. Z komentarzy zostaną usunięte: reklamy towarów, usług, komercyjnych serwisów internetowych, a także linki do stron konkurencyjnych.