edroga154Transport osobisty i zbiorowy w polskich miastach może się diametralnie zmienić, dzięki rozwojowi technologicznemu samochodów. Podczas seminarium „Mobility City”, organizowanego przez Polskie Stowarzyszenie Paliw Alternatywnych, uczestnicy mogli poznać nowe możliwości, jakie daje elektryczny i autonomiczny samochód.

 

Po specjalnie przygotowanym torze przejechał pierwszy w Polsce pojazd bez kierowcy, czyli elektryczny model Renault EZ-GO. Eksperci przewidują, że w ciągu piętnastu lat na ulicach polskich miast zagoszczą elektryczne, autonomiczne pojazdy, które usprawnią transport zbiorowy i uczynią go bardziej ekologicznym.

– Rozwój technologii jest niebywale zaawansowany. Pojazdy na poziomie piątym autonomizacji, w którym nie jest potrzebny kierowca, realizują już projekty pilotażowe w ośrodkach testowych. W takich miejscach jak Kalifornia, Izrael czy Azja tego typu projekty są realizowane także poza ośrodkami naukowymi. Zatem coś, co wydawałoby się całkowitą futurologią, dzieje się na naszych oczach – powiedział serwisowi eNewsroom Maciej Mazur, dyrektor generalny PSPA. – Na konferencji Mobility City pokazujemy, że warto być otwartym na nowe technologie. Zmiany zachodzą dużo szybciej, niż można by się spodziewać. W ciągu kolejnych piętnastu lat możemy spotkać się z sytuacją, że nasza taksówka będzie elektryczna i że będziemy w niej absolutnie sami – przewiduje Mazur.

Źródło: eNewsroom.pl

Dodaj komentarz
Komentarze do artykułów może dodać każdy użytkownik Internetu. Administrator portalu nie opublikuje jednak komentarzy łamiących prawo oraz niemerytorycznych, tj. nieodnoszących się bezpośrednio do treści zawartych w artykule. Nie będą również publikowane komentarze godzące w dobre imię osób czy podmiotów, rasistowskie, wyznaniowe czy uwłaczające grupom etnicznym, oraz zawierają treści nieetyczne albo niemoralne, pornograficzne oraz wulgarne. Z komentarzy zostaną usunięte: reklamy towarów, usług, komercyjnych serwisów internetowych, a także linki do stron konkurencyjnych.