edroga233To pierwszy sezon zimowy kiedy na ulicach zostaje Wrocławski Rower Miejski. Do dyspozycji użytkowników w zimowe miesiące będzie 600 rowerów standardowych i 65 specjalnych.

 

W ubiegłych latach od grudnia do końca lutego system był nieczynny. W tym roku po raz pierwszy w historii ponad 600 jednośladów zostanie z nami na zimę. Użytkownicy będą mogli korzystać z kilkuset rowerów standardowych i na zamówienie z 65 specjalnych. Do ich dyspozycji są wszystkie stacje, które działały w lecie.

Zasady wypożyczeni pozostają bez zmian. Jedynie infolinia skraca swoje godziny pracy. W zimę będzie dostępna od poniedziałku do piątku od godz. 8 do 16. Wszystkie jednoślady, które nie zostaną w systemie trafią do magazynów, gdzie przejdą konserwację.

– Bardzo mnie cieszy, że po raz pierwszy rower miejski pozostaje na zimę. Widać, że to dobra decyzja, gdyż coraz mniej osób porzuca rower na zimę – komentuje Daniel Chojnacki, oficer rowerowy w UM Wrocławia.

W tym roku do dyspozycji użytkowników była rekordowa liczba 2000 jednośladów. Poza miejskimi rowerami IV generacji mieszkańcy Wrocławia mogli korzystać z 65 rowerów niestandardowych (rowery familijne typu cargo, tandemy, rowery elektryczne, rowery typu składak i handbike).

System Wrocławskiego Roweru Miejskiego dział we Wrocławiu od 2011 roku.

Źródło: UM Wrocław

Dodaj komentarz
Komentarze do artykułów może dodać każdy użytkownik Internetu. Administrator portalu nie opublikuje jednak komentarzy łamiących prawo oraz niemerytorycznych, tj. nieodnoszących się bezpośrednio do treści zawartych w artykule. Nie będą również publikowane komentarze godzące w dobre imię osób czy podmiotów, rasistowskie, wyznaniowe czy uwłaczające grupom etnicznym, oraz zawierają treści nieetyczne albo niemoralne, pornograficzne oraz wulgarne. Z komentarzy zostaną usunięte: reklamy towarów, usług, komercyjnych serwisów internetowych, a także linki do stron konkurencyjnych.