edroga234- Systematycznie budujemy alternatywę dla samochodu – mówi prezydent Płocka Andrzej Nowakowski. - Kolejnym krokiem, po odnowieniu taboru Komunikacji Miejskiej, kupnie ekologicznych pojazdów i budowie sieci dróg rowerowych, jest uruchomienie systemu Płockiego Roweru Miejskiego. Roweru, który pozwala szybko, ekologicznie i zdrowo poruszać się po mieście. Mam nadzieję, że płocczanie na tyle polubią ten system, że w przyszłym roku będziemy zwiększać liczbę stacji – mówił Andrzej Nowakowski.

 

Dodał, że nie tylko stacji będzie więcej, ale również pojawią się nowe rodzaje rowerów: tandem, rowery z fotelikami i rowerki dla dzieci. Wyjaśnił też dlaczego nie ma stacji w lewobrzeżnej części Płocka: - Ponieważ brakuje połączenia drogą rowerową Radziwia z centrum. Na moście im. Legionów Piłsudskiego nie ma ścieżki. Ale chcemy w najbliższych latach taką podwieszaną drogę rowerową wykonać – powiedział prezydent Płocka.

- Dla wielu mieszkańców Płocka system Nextbike nie jest nowością. Ponad 1400 osób korzystało już z naszych systemów w Warszawie, Łodzi i innych miastach. Teraz będą mogli wypożyczyć rowery również w swoim rodzinnym Płocku - mówił Robert Lech, prezes Nextbike Polska. - Płock to już ósme miasto w województwie mazowieckim, w którym dostępne będą rowery Nextbike. Od razu zaczynamy od dużego, pełnowartościowego systemu 25 stacji i 250 rowerów. Jestem przekonany, że w Płocku, podobnie jak w innych miastach, rower miejski szybko zyska popularność i będzie jednym z najwygodniejszych sposobów na codzienne dojazdy – dodał.

System został uruchomiony 3 sierpnia w samo południe i po kilku minutach już można było zobaczyć rowerzystów, którzy z niego skorzystali.

Źródło: MZD w Płocku

Dodaj komentarz
Komentarze do artykułów może dodać każdy użytkownik Internetu. Administrator portalu nie opublikuje jednak komentarzy łamiących prawo oraz niemerytorycznych, tj. nieodnoszących się bezpośrednio do treści zawartych w artykule. Nie będą również publikowane komentarze godzące w dobre imię osób czy podmiotów, rasistowskie, wyznaniowe czy uwłaczające grupom etnicznym, oraz zawierają treści nieetyczne albo niemoralne, pornograficzne oraz wulgarne. Z komentarzy zostaną usunięte: reklamy towarów, usług, komercyjnych serwisów internetowych, a także linki do stron konkurencyjnych.