accidentKażdego dnia przez cały okres wakacji policja będzie prezentować bieżącą liczbę i lokalizację wypadków drogowych ze skutkiem śmiertelnym z ostatniej doby oraz od początku wakacji. Niestety z każdym dniem mapa będzie coraz mniej przejrzysta, ponieważ przybywać będą nowe punkty.

 

Bieżąca aktualizacja, w tym zwłaszcza wizualizacja, ma na celu zwrócenie uwagi na skalę tragedii do jakich dochodzi na polskich drogach. Czy obraz mapy skłoni do refleksji użytkowników dróg, czy tegoroczne wakacje będą bezpieczne…?

Wypadki drogowe zazwyczaj nie są przypadkiem. Prawie za każdym zdarzeniem kryje się niebezpieczne zachowanie kierowcy lub pieszego. Wielu tragedii można byłoby uniknąć, gdyby przestrzegane były elementarne zasady ostrożności i bezpieczeństwa:
- respektuj przepisy ruchu drogowego, w szczególności w zakresie przestrzegania dozwolonych limitów prędkości, stanu trzeźwości korzystania z pasów bezpieczeństwa i właściwego przewożenia dzieci w pojazdach;
- ogranicz do minimum rozmowy telefoniczne, a w razie konieczności korzystaj z zestawu głośnomówiącego. Rozmowa telefoniczna nawet przez urządzenia dozwolone dekoncentruje kierującego pojazdem;
- dostosuj prędkość do warunków atmosferycznych, drogowych, swoich umiejętności oraz stanu psychofizycznego;
- sygnalizuj swoje manewry na drodze z takim wyprzedzeniem i w taki sposób, by były widoczne dla innych uczestników ruchu;
- zawsze zwalniaj przed przejściami dla pieszych, przystankami komunikacji publicznej oraz przed skrzyżowaniami;
- nie wyprzedzaj, ani nie omijaj pojazdów w rejonie przejść dla pieszych, przystanków oraz na samych przejściach;
- obowiązkowo rób przerwy w trakcie wielogodzinnych podróży;
- sprawdź przed wyjazdem stan techniczny pojazdu, w tym zwłaszcza ogumienie, oświetlenie, poziom płynów eksploatacyjnych.

Link do mapy: http://www.policja.pl/pol/mapa-wypadkow-drogowych/527,Mapa-wypadkow-drogowych-ze-skutkiem-smiertelnym-WAKACJE-2019.html

Źródło: KGP

Komentarze  
Andrzej
-1 #1 Andrzej 2019-06-25 15:41
"Bieżąca aktualizacja, w tym zwłaszcza wizualizacja, ma na celu zwrócenie uwagi na skalę tragedii do jakich dochodzi na polskich drogach. Czy obraz mapy skłoni do refleksji użytkowników dróg, czy tegoroczne wakacje będą bezpieczne…?" No to juz wiemy kto jest winny ze polskie BRD jest pod zdechlym Azorkiem. TYLKO!! urzytkownicy drog. A co z nie-rzadzacymi? Czybzy nie poczuwali sie do zadnej winy? Bo moim skromnym zdaniem olbrzymia czesc winy lezy po stronie dotychczasowych rzadzacych a raczej nie-rzadzacych. Co zrobily poszczegolne nie-rzady zeby poprawic polskie BRD? Wyglosily kupe frazesow ale nie podjely poza tym zadnych dzialan naprawczych.ZADNYCH! To ze BRD sie poprawilo nie jest sukcezem zadnego nie-rzadu.Po prostu coraz wiecej ludzi w Polsce rozumie ze przestrzeganie zadad ruchu drogowego jest jakas gwarancja na spokojny powrot do domu. Ale jest czesc i to spora ktora uwaza ze przepisy sa nie dla nich.I nco robi nie-rzad zeby ich wyrugowac z drog zeby ci spokojni i normali mieli jeszcze wieksza szanse powrotu do domu. Dokladnie NIC!.Bo to nie jest politycznie nosny temat a i Suweren nie lubi byc karany i ograniczany. Stad powszechne przyzwolenie na wariactwo na autostradach, stad przekraczanie ciaglej to prawie nic, stad Zielona strzalka, stad pieszy nadal na przejsciu nie jest bezpieczny.I mozna by tak dlugo.A nie-rzad dalej spiewa "Polacy nic sie nie stalo"..To tylko koleny wypadek.Tak musi byc bo Suweren tak chce..I dalej predkosc 140 km/h na autostradzie jest predkoscia teoretyczna a za 200 km/h jest mandacik i pare punktow zamiast bardzo surowej kary.Tak zeby bolalo. I tak mozna sobie szczekac na forum a rzadowa karawana i tak pojdzie dalej ze spiewem na ustach. "Nic sie nie stalo Polacy! Nic sie nie stalo"..
Cytować | Zgłoś administratorowi
Dodaj komentarz
Komentarze do artykułów może dodać każdy użytkownik Internetu. Administrator portalu nie opublikuje jednak komentarzy łamiących prawo oraz niemerytorycznych, tj. nieodnoszących się bezpośrednio do treści zawartych w artykule. Nie będą również publikowane komentarze godzące w dobre imię osób czy podmiotów, rasistowskie, wyznaniowe czy uwłaczające grupom etnicznym, oraz zawierają treści nieetyczne albo niemoralne, pornograficzne oraz wulgarne. Z komentarzy zostaną usunięte: reklamy towarów, usług, komercyjnych serwisów internetowych, a także linki do stron konkurencyjnych.