20190807 123101Mieszkańcy Torunia w niespełna trzy miesiące dokonali ponad 100 tysięcy przejazdów na miejskich rowerach Torvelo. Jeden rower wypożyczany był średnio 143 razy. W każdym miesiącu w systemie rejestrują się kolejni, nowi zwolennicy jednośladów.

 

Firma BikeU - operator systemu - zgodnie z obietnicą we wrześniu do systemu włączył 10 rowerów elektrycznych, a w październiku pojawiła się kolejna stacja sponsorska. To nie koniec udogodnień, bo wraz z rosnącą popularnością, Torvelo będzie się rozwijał i powiększał flotę rowerową.

Przed użytkownikami jeszcze prawie 2 miesiące działania sezonu rowerowego i jeśli pogoda dopisze, będzie to z pewnością bardzo aktywna rowerowo jesień. Najpopularniejsza stacja to ta zlokalizowana na placu Rapackiego - 7259 wypożyczeń, a najpopularniejsza trasa to Broniewskiego/Tesco – pl. Rapackiego - 729 przejazdów.

Rekordy należą do pań
Wśród prawie 11 tys. użytkowników Torvelo są tacy, którzy ze szczególnym zaangażowaniem korzystają z systemu i z powodzeniem można ich nazwać rekordzistami. Firma BikeU wyszczególniła 3 takie osoby. Są to dwie panie, które ex aequo dokonały 234 przejazdów oraz jeden pan z liczbą 227 wypożyczeń.

Stacje sponsorskie mocnym wsparciem Torvelo
C. H. Kometa, Atrium Copernicus oraz Toruń Plaza to stacje, które powiększyły flotę rowerową w ramach Torvelo. Dzięki nim, mieszkańcy Torunia mają w sumie do dyspozycji 43 stacje oraz 430 rowerów. Stacja sponsorska, która w ostatnim czasie została postawiona, to Toruń Plaza, z której w ciągu niespełna kilku dni aż 182 razy wypożyczono rower.

- Stacje sponsorskie to ważny i strategiczny element systemu Torvelo. Toruń jest wzorcowym przykładem miasta, gdzie rozbudowa sytemu korzystnie wpływa na satysfakcję użytkowników i z pewnością zmniejszy też eksploatację rowerów. Obecne stacje są dobrze zlokalizowane, choć nie brakuje głosów, które wskazują nam, gdzie ich jeszcze brakuje oraz o olbrzymich nadziejach na kolejną rozbudowę. Dziękujemy sponsorom stacji za wkład w rozwój systemu i zapraszamy do współpracy kolejnych - zaznacza Marcin Jeż, dyrektor ds. Rozwoju i Marketingu BikeU.

Źródło: MZD w Toruniu

Dodaj komentarz
Komentarze do artykułów może dodać każdy użytkownik Internetu. Administrator portalu nie opublikuje jednak komentarzy łamiących prawo oraz niemerytorycznych, tj. nieodnoszących się bezpośrednio do treści zawartych w artykule. Nie będą również publikowane komentarze godzące w dobre imię osób czy podmiotów, rasistowskie, wyznaniowe czy uwłaczające grupom etnicznym, oraz zawierają treści nieetyczne albo niemoralne, pornograficzne oraz wulgarne. Z komentarzy zostaną usunięte: reklamy towarów, usług, komercyjnych serwisów internetowych, a także linki do stron konkurencyjnych.