AdobeStock 200125266Ponad połowa populacji Ziemi mieszka w miastach. Do 2050 roku ten odsetek wyniesie 70 proc. Jak sprawić, by w przeludnionych miastach nie tylko dało się żyć, ale by żyło się dobrze? Potrzebujemy inteligentnych pojazdów, dróg i miast.

 

Potrzebujemy rewolucji inteligentnej mobilności, o której podczas międzynarodowego kongresu Impact mobility rEVolution'18 będą rozmawiać 12 i 13 września w Katowicach politycy, naukowcy, innowatorzy i przedsiębiorcy.

Formularz rejestracyjny i agenda wydarzenia

W 2030 roku w miastach będzie mieszkać 70 proc. Polaków, 80 proc. Niemców i aż 92 proc. Brytyjczyków. Wszystkie wielkie miasta świata staną się jeszcze większe, głośniejsze i bardziej zakorkowane. Mamy do wyboru dwie drogi.

Pierwsza - nie zmieniamy niczego. Miasta pękają w szwach od rosnącej liczby ludzi i samochodów. Nikt nigdzie nie może dojechać, specjaliści chorób płuc i onkolodzy mają pełne ręce roboty. Druga droga - tworzymy inteligentne systemy nisko- lub bezemisyjnego transportu. Posiadanie własnego samochodu staje się niepraktyczne. Po ulicach poruszają się elektryczne pojazdy, które komunikują się ze sobą i z otoczeniem, są bezgłośne i nie emitują spalin. Zintegrowane systemy transportu zapewniają nam szybką, bezkolizyjną i neutralną dla środowiska podróż, niezależnie od jej celu i dystansu do przebycia.

Ku tej drugiej wizji skłaniają się z zadziwiającą zgodnością zarówno politycy, jak i przedsiębiorcy, naukowcy oraz instytucje zainteresowane finansowaniem innowacji. Inteligentna mobilność to nie tylko szansa na czyste powietrze w miastach i mniej wypadków śmiertelnych na drogach, ale i doskonały biznes.

Firma doradcza Frost&Sullivan podała, że światowy rynek rozwiązań inteligentnej mobilności urósł z 315 miliardów dolarów w 2016 roku do 440 mld w roku 2017. F&S prognozuje, że do 2030 roku wartość rynku usług i technologii smart mobility osiągnie zawrotną kwotę 3 bilionów dolarów.

Polska może mieć swój udział w rewolucji inteligentnej mobilności. Warunek: współpraca władzy wykonawczej, ustawodawczej, samorządowej, świata nauki, biznesu i innowatorów. Impact mobility rEVolution'18 jest miejscem, gdzie wszystkie wymienione grupy spotkają się, by kształtować przyszłość smart mobility w polskich miastach i gminach. Uczestnicy wydarzenia poznają technologie jutra, spotkają się z najlepszymi światowymi ekspertami i zyskają możliwość nawiązania cennych relacji biznesowych.

Źródło: impactcee.com

Dodaj komentarz
Komentarze do artykułów może dodać każdy użytkownik Internetu. Administrator portalu nie opublikuje jednak komentarzy łamiących prawo oraz niemerytorycznych, tj. nieodnoszących się bezpośrednio do treści zawartych w artykule. Nie będą również publikowane komentarze godzące w dobre imię osób czy podmiotów, rasistowskie, wyznaniowe czy uwłaczające grupom etnicznym, oraz zawierają treści nieetyczne albo niemoralne, pornograficzne oraz wulgarne. Z komentarzy zostaną usunięte: reklamy towarów, usług, komercyjnych serwisów internetowych, a także linki do stron konkurencyjnych.