Poznań: cyfrowa mapa pomoże mieszkańcom i kibicomSpecjalną wersję cyfrowego planu miasta uruchomił Poznań, aby ułatwić mieszkańcom, kibicom i gościom pobyt w mieście podczas turnieju EUFA EURO 2012. Na mapie zaznaczone są kluczowe informacje i obszary szczególnie ważne w kontekście organizacji turnieju w Poznaniu i funkcjonowania Strefy Kibica.

Użytkownicy planu mogą samodzielnie wyszukiwać informacje dotyczące m.in.: zasięgu Strefy Kibica i obszarów wyłączonych z ruchu, przebiegu dodatkowych linii komunikacji miejskiej organizowanych w dni meczowe, lokalizacji parkingów dla kibiców i rekomendowanych tras dojazdów do nich, lokalizacji tzw. fan campów, punktów informacyjnych, punktów sprzedaży biletów komunikacji miejskiej itp.

Plan wykonano na podstawie materiałów przygotowanych przez miejskie jednostki zaangażowane w przygotowanie turnieju EUFA EURO 2012, obsługę komunikacji miejskiej oraz transportu.

Plan sporządzono na funkcjonującej od lat cyfrowej mapie wykorzystującej System Informacji Przestrzennej prowadzony przez ZGKiM GEOPOZ, publikowanej w Internecie we współpracy z Poznańskim Centrum Superkomputerowo-Sieciowym.

Mapa została zintegrowana ze wszystkimi wersjami językowymi portalu, w którym uruchomiono również specjalną część opisującą zasady poruszania się po mieście w trakcie UEFA EURO 2012.

Plan Poznania

Źródło: UM/ZDM Poznań

Dodaj komentarz
Komentarze do artykułów może dodać każdy użytkownik Internetu. Administrator portalu nie opublikuje jednak komentarzy łamiących prawo oraz niemerytorycznych, tj. nieodnoszących się bezpośrednio do treści zawartych w artykule. Nie będą również publikowane komentarze godzące w dobre imię osób czy podmiotów, rasistowskie, wyznaniowe czy uwłaczające grupom etnicznym, oraz zawierają treści nieetyczne albo niemoralne, pornograficzne oraz wulgarne. Z komentarzy zostaną usunięte: reklamy towarów, usług, komercyjnych serwisów internetowych, a także linki do stron konkurencyjnych.