poznan grunwaldzkaZbliża się kolejny etap budowy drogi rowerowej wzdłuż ul. Grunwaldzkiej. Spółka Poznańskie Inwestycje Miejskie podpisała umowę z wyłonionym w postępowaniu przetargowym wykonawcą prac. Rozpoczęcie robót planowane jest na pierwszy kwartał bieżącego roku.

 

- Od jesieni ubiegłego roku rowerzyści mogą wygodnie przejechać ul. Grunwaldzką między ulicami Roosevelta a Słoneczną. Wiemy, że wydłużenie trasy to wyczekiwana przez rowerzystów inwestycja i zależy nam na tym, by nowy odcinek od ul. Słonecznej/Ostroroga do ul. Jugosłowiańskiej był gotowy jeszcze w tym roku - mówi Marcin Gołek, wiceprezes zarządu spółki Poznańskie Inwestycje Miejskie.

Nowy odcinek trasy będzie liczył około 1,5 kilometra długości. Dzięki takiemu wydłużeniu rowerzyści wygodnie dojadą z centrum, czyli okolic Międzynarodowych Targów Poznańskich, w rejon stadionu przy ul. Bułgarskiej. Ponadto wykonane zostanie połączenie ciągu pieszo-rowerowego z parku Manitiusa z ruchem rowerowym wzdłuż ulicy Wyspiańskiego.

W zakres inwestycji wchodzi również budowa nowej sygnalizacji świetlnej na przejściu dla pieszych na wysokości ul. Marszałkowskiej. Poprawi ona bezpieczeństwo mieszkańców tej części Poznania. W ramach prac zaplanowano również przebudowę istniejących sygnalizacji świetlnych na skrzyżowaniach ul. Grunwaldzkiej z ulicami Palacza oraz Grochowskiej, a także na skrzyżowaniu ulic Wyspiańskiego i Reymonta.

Zakończenie prac budowlanych w ramach tego etapu przewidziane jest na trzeci kwartał bieżącego roku. Z kolei nasadzenia zieleni planowane są na jesień, kiedy pogoda bardziej sprzyja przyjmowaniu się roślin niż latem.

Źródło: PIM

Dodaj komentarz
Komentarze do artykułów może dodać każdy użytkownik Internetu. Administrator portalu nie opublikuje jednak komentarzy łamiących prawo oraz niemerytorycznych, tj. nieodnoszących się bezpośrednio do treści zawartych w artykule. Nie będą również publikowane komentarze godzące w dobre imię osób czy podmiotów, rasistowskie, wyznaniowe czy uwłaczające grupom etnicznym, oraz zawierają treści nieetyczne albo niemoralne, pornograficzne oraz wulgarne. Z komentarzy zostaną usunięte: reklamy towarów, usług, komercyjnych serwisów internetowych, a także linki do stron konkurencyjnych.