glosowanieW tym roku jest ich 2433. Najwięcej projektów dotyczy Ursynowa – ponad 270. Na drugim miejscu jest Mokotów - 261, na trzecim Praga-Południe – 221, zaraz za nimi Białołęka – 206.

mapa liczba pomyslow BP201922 stycznia zakończyło się zgłaszanie projektów do budżetu partycypacyjnego na rok 2019. Przez tydzień trwało wprowadzenie do systemu projektów złożonych w formie papierowej, również tych które dotarły do urzędów pocztą. Wszystkie zgłoszone pomysły można przeglądać na stronie www.app.twojbudzet.um.warszawa.pl, dyskutować o nich, a także wysłać pytania do autora albo propozycję zmian w projekcie.

Odbyło się 19 dzielnicowych maratonów pisania projektów i jeden ogólnomiejski maraton, w których wzięło udział ponad 400 osób. Pomoc w wypełnieniu formularza zgłoszeniowego można było uzyskać od ponad setki dzielnicowych urzędników, którzy pełnili telefoniczne oraz stacjonarne dyżury. Nie brakowało również okazji do spotkań z członkami dzielnicowych zespołów ds. budżetu partycypacyjnego.

Co dalej ze zgłoszonymi projektami?
Rozpoczęła się weryfikacja złożonych projektów. Urzędnicy będą kontaktować się z autorami w celu uzupełnienia braków. Weryfikacja potrwa do 8 maja.

Odbędą się też dyskusje na temat złożonych projektów. Otwarte spotkania autorów z mieszkańcami oraz urzędnikami zaczną się 26 lutego i potrwają do 18 marca. Dzięki uwagom mieszkańców, autorzy będą mogli zmieniać i doskonalić swoje projekty, żeby były one jeszcze lepsze i lepiej odpowiadały na potrzeby warszawiaków.

Decyzję o tym, które projekty zostaną zrealizowane w kolejnym roku budżetowym, mieszkańcy Warszawy podejmą w drugiej połowie czerwca podczas głosowania.

Realizacja projektów
Aktualnie z pierwszej edycji budżetu partycypacyjnego zrealizowanych zostało 325 projektów (97%) spośród 336 wybranych do realizacji. W drugiej edycji zostało zrealizowanych już 93% projektów (598 z 644 wybranych do realizacji). W trzeciej edycji 82% projektów (630 z 770).

Źródło: UM Warszawa

Dodaj komentarz
Komentarze do artykułów może dodać każdy użytkownik Internetu. Administrator portalu nie opublikuje jednak komentarzy łamiących prawo oraz niemerytorycznych, tj. nieodnoszących się bezpośrednio do treści zawartych w artykule. Nie będą również publikowane komentarze godzące w dobre imię osób czy podmiotów, rasistowskie, wyznaniowe czy uwłaczające grupom etnicznym, oraz zawierają treści nieetyczne albo niemoralne, pornograficzne oraz wulgarne. Z komentarzy zostaną usunięte: reklamy towarów, usług, komercyjnych serwisów internetowych, a także linki do stron konkurencyjnych.