plac2Carsharing, alternatywne formy podróżowania, darmowe rowery i komunikacja miejska, oraz mobilne płatności w MPK. Tak w tym roku Łódź obchodzi Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu.

 

W tym czasie miasta w całej Europie, promują ekologiczne formy mobilności, takie jak środki transportu zbiorowego, rower, ruch pieszy oraz transport multimodalny.

Ma to na celu pokazanie różnorodnych korzyści wynikających ze zrównoważonego transportu, takich jak: oszczędność pieniędzy i czasu, poprawa zdrowia i bezpieczeństwa na drogach, pozytywny wpływ na środowisko i poprawę jakości powietrza, przyjazna przestrzeń miejska, rozwój przedsiębiorczości lokalnej oraz zwiększenie atrakcyjności miast dla inwestorów. Tematem tegorocznej edycji Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu jest multimodalność, a hasłem przewodnim „Przesiadaj się i jedź”.

Dla łodzian przygotowano kilka wydarzeń, które mają przybliżyć w jaki sposób można podróżować po mieście i jak przez to budować zrównoważony transport w mieście.

Od środy 19.09 do soboty 22.09 w godz. 10:00-17:00 MPK-Łódź zaprasza na stoisko przy przystanku Piotrkowska Centrum (na wejściu w deptakową część ul. Piotrkowskiej) gdzie przedstawi jakie możliwości niosą ze sobą płatności mobilne. Telefon, czy karta płatnicza to łatwy i wygodny sposób na zakup biletu.

W czwartek 20.09 w godz. 13:00-18:00 w pasażu Schillera, razem z firmami które oferują w Łodzi wypożyczanie na minuty skuterów i aut elektrycznych, przedstawiona zostanie oferta alternatywnych, ekologicznych i współdzielonych pomysłów na podróżowanie.

Czwartek to również inauguracja kolejnego sezonu Akademii Miejskiego Podróżnika, która przez zabawę zachęca najmłodszych od podróżowania komunikacją miejską.

W sobotę przygotowano dla mieszkańców darmowe podróżowanie komunikacją miejską i rowerem publicznym. Każdy kto posiada dowód rejestracyjny samochodu, będzie mógł 22 września jechać za darmo komunikacją miejską, wraz z tyloma osobami na ile zarejestrowany jest pojazd. Również za darmo będzie można wypożyczyć Łódzki Rower Publiczny. Wystarczy aktywne konto.

Źródło: UM Łódź

Dodaj komentarz
Komentarze do artykułów może dodać każdy użytkownik Internetu. Administrator portalu nie opublikuje jednak komentarzy łamiących prawo oraz niemerytorycznych, tj. nieodnoszących się bezpośrednio do treści zawartych w artykule. Nie będą również publikowane komentarze godzące w dobre imię osób czy podmiotów, rasistowskie, wyznaniowe czy uwłaczające grupom etnicznym, oraz zawierają treści nieetyczne albo niemoralne, pornograficzne oraz wulgarne. Z komentarzy zostaną usunięte: reklamy towarów, usług, komercyjnych serwisów internetowych, a także linki do stron konkurencyjnych.