edroga234Minął pierwszy tydzień funkcjonowania Warszawskiego Roweru Publicznego Veturilo. W tym czasie miejskie jednoślady zostały wypożyczone już ponad 25 tysięcy razy.

Od momentu tegorocznej inauguracji, z rowerów Veturilo skorzystały po raz pierwszy już 1 593 osoby, z czego część to użytkownicy zarejestrowani w zeszłym roku i w przerwie międzysezonowej. 457 osób zarejestrowało się w systemie od początku tegorocznego sezonu.

Średni czas przejazdu w ramach jednego wypożyczenia wynosi obecnie 27 minut. W sumie, od czasu uruchomienia sieci wypożyczalni rowerów miejskich w Warszawie, w sierpniu 2012 roku odnotowanych zostało już prawie 4,1 miliona wypożyczeń, dokonanych przez prawie 295 tysięcy zarejestrowanych użytkowników.

W związku z ogromną popularnością Veturilo system miejskiego roweru cały czas jest rozbudowywany. W poniedziałek, 9 marca, uruchomiona została kolejna stacja - przy Spektrum Tower, biurowcu położonym przy ulicy Twardej, w okolicy Ronda ONZ. Jest to 196 stacja roweru miejskiego w Warszawie.

Aktualna mapa oraz lista lokalizacji, znajduje się na stronie internetowej systemu.

Źródło: UM Warszawa

Dodaj komentarz
Komentarze do artykułów może dodać każdy użytkownik Internetu. Administrator portalu nie opublikuje jednak komentarzy łamiących prawo oraz niemerytorycznych, tj. nieodnoszących się bezpośrednio do treści zawartych w artykule. Nie będą również publikowane komentarze godzące w dobre imię osób czy podmiotów, rasistowskie, wyznaniowe czy uwłaczające grupom etnicznym, oraz zawierają treści nieetyczne albo niemoralne, pornograficzne oraz wulgarne. Z komentarzy zostaną usunięte: reklamy towarów, usług, komercyjnych serwisów internetowych, a także linki do stron konkurencyjnych.