bicycle redDobre wieści dla śląskich rowerzystów – już wiosną w Jaworznie będzie można korzystać z roweru miejskiego. Dostarczy je firma Sycube z Austrii z podwykonawcą BikeU.

 

Wykonawca w ramach realizacji JRM dostarczy, zainstaluje i uruchomi system JRM na terenie miasta obejmujący m.in. 20 terminali stacji rowerowych, 400 elektrozamków dokowania rowerów, 200 rowerów (120 elektrycznych, 80 standardowych). Dodatkowo dostarczy 5 rowerów elektrycznych dla zadań specjalnych Straży Miejskiej. Łącznie do miasta trafi 205 rowerów.

Do Urzędu Miejskiego w Jaworznie wpłynęła 1 oferta na zadanie „Dostawa, instalacja i uruchomienie systemu Jaworznickiego Roweru Miejskiego (JRM) oraz zarządzanie, utrzymanie i kompleksowa eksploatacja JRM w okresie obowiązywania umowy”. Swoje usługi zaoferowała firma Sycube z Austrii z podwykonawcą BikeU za ponad 10 mln zł. Umowa będzie podpisana na 4 lata, a wykonawca będzie miał 150 dni na uruchomienie sytemu, od momentu jej podpisania.

W systemie minutowym pierwsze 20 minut będzie bezpłatne. Za każde kolejne 20 minut zapłacimy złotówkę, zaś po 120 minutach każda godzina będzie kosztowała 6 złotych. W systemie abonamentowym miesięczny będzie kosztował 30 zł, zaś roczny – 150 zł. Codziennie będzie można w ramach niego korzystać z roweru przez łącznie 90 minut. Rower publiczny w naszym mieście będzie funkcjonował w systemie całorocznym.

Źródło: UM Jaworzno

Dodaj komentarz
Komentarze do artykułów może dodać każdy użytkownik Internetu. Administrator portalu nie opublikuje jednak komentarzy łamiących prawo oraz niemerytorycznych, tj. nieodnoszących się bezpośrednio do treści zawartych w artykule. Nie będą również publikowane komentarze godzące w dobre imię osób czy podmiotów, rasistowskie, wyznaniowe czy uwłaczające grupom etnicznym, oraz zawierają treści nieetyczne albo niemoralne, pornograficzne oraz wulgarne. Z komentarzy zostaną usunięte: reklamy towarów, usług, komercyjnych serwisów internetowych, a także linki do stron konkurencyjnych.