20190612 092108Dobra pogoda zachęca do przejażdżek rowerowych. Toruńscy rowerzyści mogą korzystać już ze ścieżki wzdłuż ulicy Łódzkiej. W tym miejscu infrastruktura dla rowerzystów zmieniła się w ostatnim okresie nie do poznania.

 

Na odcinku od ronda Pileckiego do ul. Miodowej powstał ciąg pieszo-rowerowy w ramach przebudowy ulicy Łódzkiej. Kolejny fragment od ul. Miodowej do ul. Zdrojowej został oddany do użytku w maju tego roku. Koszt realizacji tego odcinka to ponad 365 tys. zł.

Na dalszym odcinku od Zdrojowej do Familijnej zaledwie kilka dni temu zakończyła się budowa ciągu pieszo-rowerowego. W ramach tej inwestycji wykonano nowy odcinek przeznaczony zarówno dla pieszych jak i rowerzystów. Dodatkowo wykonano odcinek pieszo jezdni z kostki betonowej, który umożliwi mieszkańcom bezpieczny dostęp do posesji. Prace kosztowały 249 tys. zł, ich wykonawcą była firma Bruksystem.

Źródło: MZD w Toruniu

Dodaj komentarz
Komentarze do artykułów może dodać każdy użytkownik Internetu. Administrator portalu nie opublikuje jednak komentarzy łamiących prawo oraz niemerytorycznych, tj. nieodnoszących się bezpośrednio do treści zawartych w artykule. Nie będą również publikowane komentarze godzące w dobre imię osób czy podmiotów, rasistowskie, wyznaniowe czy uwłaczające grupom etnicznym, oraz zawierają treści nieetyczne albo niemoralne, pornograficzne oraz wulgarne. Z komentarzy zostaną usunięte: reklamy towarów, usług, komercyjnych serwisów internetowych, a także linki do stron konkurencyjnych.