edroga233Jeżeli wszystko pójdzie zgodnie z planem, w maju na ulicach Gliwic pojawi się minimum 200 rowerów miejskich tzw. IV generacji - z monitoringiem pozycji GPS. Miasto ogłosiło przetarg na zorganizowanie, zarządzanie i eksploatację systemu wypożyczalni.

 

Rowery będzie można wypożyczać i oddawać bezpośrednio z poziomu aplikacji, jednak - ze względów porządkowych – tylko w obrębie stacji. Każda wyposażona będzie w stojaki umożliwiające zaparkowanie rowerów oraz panel informacyjny ze wskazaniem lokalizacji stacji oraz skróconą instrukcją rejestracji w systemie i wypożyczania rowerów. Lokalizacje stacji nie są jeszcze określone. Najprawdopodobniej niektóre z nich pokryją się z dotychczasowymi.

Jednoślady będą wyposażone m.in. w system GPS, który umożliwi dokładne zlokalizowanie miejsca pozostawienia roweru.

Oferty w przetargu na organizację, zarządzanie i eksploatację systemu miejskich wypożyczalni rowerów: Gliwicki Rower Miejski można składać do 9 marca do godziny 10.00.

Źródło: UM Gliwice

Dodaj komentarz
Komentarze do artykułów może dodać każdy użytkownik Internetu. Administrator portalu nie opublikuje jednak komentarzy łamiących prawo oraz niemerytorycznych, tj. nieodnoszących się bezpośrednio do treści zawartych w artykule. Nie będą również publikowane komentarze godzące w dobre imię osób czy podmiotów, rasistowskie, wyznaniowe czy uwłaczające grupom etnicznym, oraz zawierają treści nieetyczne albo niemoralne, pornograficzne oraz wulgarne. Z komentarzy zostaną usunięte: reklamy towarów, usług, komercyjnych serwisów internetowych, a także linki do stron konkurencyjnych.