licznikiOkres wakacyjny już dawno zakończony. Podobno rowerowy również ma się ku końcowi... jednak nie na Pomorzu Zachodnim, o czym świadczą pomiary liczników zamontowanych jeszcze w maju w Świnoujściu i Rogowie.

- Turystyka aktywna jest tym, co wydłuża sezon turystyczny, a jej najpopularniejszą formą jest właśnie turystyka rowerowa. Zainstalowane jak na razie w dwóch miejscach liczniki pokazują, że postawiliśmy na słuszny kierunek. Jesteśmy przekonani, że wraz z oddawaniem kolejnych odcinków tras rowerowych, będzie się na nich pojawiało coraz więcej turystów. - powiedział Marszałek Województwa Zachodniopomorskiego Olgierd Geblewicz.

2017 10 16 132111Ponad pół miliona zliczeń od maja w Świnoujściu oraz 100 tysięcy w Rogowie, to naprawdę imponujące ilości pokazujące, że na Pomorzu Zachodnim jest dla kogo budować trasy rowerowe. Rekordowe zliczenia odnotowano 27 lipca w Świnoujściu - 7353! Co ciekawe jeszcze dwa dni wcześniej w tym samym miejscu było 237 zliczeń. Tylko ten jeden przykład pokazuje, jak na turystykę rowerową wpływa m.in. pogoda czy dzień tygodnia, a to przecież nie jedyne z czynników.

Wartości minimalne zliczeń dla obu miejscowości przypadły 5 października, czyli gdy przez Pomorze Zachodnie przechodził orkan Ksawery. Liczniki przeczą również przekonaniu, że sezon rowerowy jest już zamknięty. W październiku są dni, w które przejeżdża ponad 2 tysiące rowerzystów dziennie w Świnoujściu, oraz ponad 100 w Rogowie.

Źródło: Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego

Dodaj komentarz
Komentarze do artykułów może dodać każdy użytkownik Internetu. Administrator portalu nie opublikuje jednak komentarzy łamiących prawo oraz niemerytorycznych, tj. nieodnoszących się bezpośrednio do treści zawartych w artykule. Nie będą również publikowane komentarze godzące w dobre imię osób czy podmiotów, rasistowskie, wyznaniowe czy uwłaczające grupom etnicznym, oraz zawierają treści nieetyczne albo niemoralne, pornograficzne oraz wulgarne. Z komentarzy zostaną usunięte: reklamy towarów, usług, komercyjnych serwisów internetowych, a także linki do stron konkurencyjnych.