DSC 0281Wkrótce mieszkańcy Sopotu będą mogli skorzystać z nowego, funkcjonalnego i nowoczesnego kompleksu, w którym mieścić się będzie centrum obsługi pasażerów, miejska mediateka, podziemny parking na 240 aut, hotel i kameralne centrum biurowo-handlowe.

W wyniku inwestycji realizowanej w formule partnerstwa publiczno-prywatnego (PPP), z udziałem funduszy unijnych (Jessica), powstaje nie tylko infrastruktura dworcowa, ale także nowa przestrzeń publiczna z placami, układem drogowym i miejscami postojowymi.

Podziemne sieci i przyłącza są już prawie gotowe, układ komunikacyjny wokół dworca z powodzeniem funkcjonuje od ponad 2 miesięcy, zbiorniki retencyjne i deszczowe już sprawdzone podczas rzeczywistych opadów. Inwestor, Bałtycka Grupa Inwestycyjna S.A. rozpoczął ostatni etap inwestycji: kładziona jest nawierzchnia na ulicy Nowa Dworcowa, która została poprowadzona pod powierzchnią kompleksu.   

Wszystko wskazuje na to, że inwestycja zostanie ukończona do końca br. W ciągu kilku tygodni odbędą się odbiory dokonywane przez wyznaczone do tego służby: straż pożarną, nadzór budowlany, sanepid.

Zamierzeniem partnerów inwestycji (inwestora, miasta i PKP) będzie wspólne oddanie części publicznych: Sopoteki, dworca, placów, pasażu i parkingu podziemnego.

DSC 0264DSC 0282

Źródło: UM Sopot

Dodaj komentarz
Komentarze do artykułów może dodać każdy użytkownik Internetu. Administrator portalu nie opublikuje jednak komentarzy łamiących prawo oraz niemerytorycznych, tj. nieodnoszących się bezpośrednio do treści zawartych w artykule. Nie będą również publikowane komentarze godzące w dobre imię osób czy podmiotów, rasistowskie, wyznaniowe czy uwłaczające grupom etnicznym, oraz zawierają treści nieetyczne albo niemoralne, pornograficzne oraz wulgarne. Z komentarzy zostaną usunięte: reklamy towarów, usług, komercyjnych serwisów internetowych, a także linki do stron konkurencyjnych.