bannerW okresie jesienno-zimowym znacznie dłużej podróżujemy samochodami po zapadnięciu zmroku. Niezadowalający stan oświetlenia pojazdów poruszających się po naszych drogach powoduje wiele zagrożeń, a przed kierującymi coraz bardziej wymagające warunki do jazdy oraz okres wzmożonego ruchu przedświątecznego.

Mając na względzie bezpieczeństwo, Biuro Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji, Polska Izba Stacji Kontroli Pojazdów oraz Instytut Transportu Samochodowego rozpoczynają wspólną akcję badania prawidłowości ustawienia i stanu świateł w pojazdach. Ze strony ITS akcja odbywa się w ramach Inicjatywy na rzecz dobrych świateł samochodowych, a biorą w niej udział Stacje Kontroli Pojazdów pod patronatem ITS.

Akcja nosi nazwę: „Sprawdź światła przed Świętami”. Jej celem jest zwrócenie uwagi kierujących na stan i jakość oświetlenia w ich pojazdach, który bezpośrednio wpływa na bezpieczeństwo uczestników ruchu drogowego.

W ramach kampanii wybrane Stacje Kontroli Pojazdów będą bezpłatnie weryfikowały stan oświetlenia pojazdów. Na stacje będą też kierowani przez policjantów kierowcy pojazdów, których jakość świateł wzbudzi wątpliwości podczas kontroli drogowej. Akcja będzie prowadzona jeszcze 10 i 17 grudnia.

W akcji bierze udział także Stacja Kontroli Pojazdów Instytutu Transportu Samochodowego przy ul. Jagiellońskiej 80 - od 3 do 17 grudnia w dni robocze w godzinach 8:00-14:00 oraz w soboty w godzinach 7:00-15.00. Badania w ITS będą wykonywane nowatorskim, komputerowym „Analizatorem świateł”, który szczegółowo mierzy i ocenia całą wiązkę świateł, a pełne wyniki pomiarów będą dostępne on-line na stronie Inicjatywy na rzecz dobrych świateł samochodowych. Partnerem kampanii jest dostawca aplikacji Yanosik.

Źródło: ITS

Załączniki:
Pobierz (Lista Stacji Kontroli Pojazdów.pdf)Lista Stacji Kontroli Pojazdów.pdf[ ]101 kB
Dodaj komentarz
Komentarze do artykułów może dodać każdy użytkownik Internetu. Administrator portalu nie opublikuje jednak komentarzy łamiących prawo oraz niemerytorycznych, tj. nieodnoszących się bezpośrednio do treści zawartych w artykule. Nie będą również publikowane komentarze godzące w dobre imię osób czy podmiotów, rasistowskie, wyznaniowe czy uwłaczające grupom etnicznym, oraz zawierają treści nieetyczne albo niemoralne, pornograficzne oraz wulgarne. Z komentarzy zostaną usunięte: reklamy towarów, usług, komercyjnych serwisów internetowych, a także linki do stron konkurencyjnych.