MEVO 3Już dziś, 26 marca 2019, na Skwerze Kuracyjnym przy Molo w Sopocie odbędzie się uroczyste otwarcie I etapu Systemu Roweru Metropolitalnego MEVO. To największy w Europie system rowerów publicznych IV generacji, składający się wyłącznie z rowerów ze wspomaganiem elektrycznym.

 

Rower MEVO jest najlepszym przykładem współpracy metropolitalnej. Dzięki naszej współpracy, mieszkańcy 14 miast i gmin cieszyć się będą mogli z 1200, a za chwilę z przeszło 4000 rowerów wspomaganych elektrycznie, które wyjadą na ulice Obszaru Metropolitalnego Gdańsk – Gdynia – Sopot. Rowery będzie można znaleźć na 660 stacjach. Realizacja projektu nie byłaby możliwa bez wsparcia funduszy unijnych. Dofinansowanie ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020 wynosi 17.218.259 zł.

MEVO 1MEVO 2

 

 

 

 

Więcej o MEVO...

Źródło: UM Gdańsk

Dodaj komentarz
Komentarze do artykułów może dodać każdy użytkownik Internetu. Administrator portalu nie opublikuje jednak komentarzy łamiących prawo oraz niemerytorycznych, tj. nieodnoszących się bezpośrednio do treści zawartych w artykule. Nie będą również publikowane komentarze godzące w dobre imię osób czy podmiotów, rasistowskie, wyznaniowe czy uwłaczające grupom etnicznym, oraz zawierają treści nieetyczne albo niemoralne, pornograficzne oraz wulgarne. Z komentarzy zostaną usunięte: reklamy towarów, usług, komercyjnych serwisów internetowych, a także linki do stron konkurencyjnych.