stojak stylowyDo 8 czerwca br. Miejski Zarząd Dróg w Toruniu czeka na propozycje mieszkańców i instytucji dotyczące ustawienia stojaków rowerowych na terenie Torunia. Każdy wniosek zostanie dokładnie przeanalizowany. W przypadku spełnienia kryteriów formalnych, stojak zostanie postawiony w zaproponowanym miejscu jeszcze w tym roku.

 

Aby propozycja została zaakceptowana lokalizacja musi spełniać następujące warunki: grunt na którym ma zostać postawiony stojak powinien znajdować się w pasie drogowym, a jego montaż nie powinien ograniczać ruchu pieszego i kołowego. Stojaki będą mogły być także montowane przy obiektach użyteczności publicznej na terenach należących do miasta.

Zgłoszenie powinno zawierać informację o lokalizacji, pożądaną liczbę stojaków oraz wszystkie inne szczegóły pozwalające na prawidłową ocenę wniosku na przykład załącznik mapowy. W zgłoszeniu można podać także numer telefonu kontaktowego, który może być pomocny przy ustalaniu ostatecznej lokalizacji dla stojaka.

stojak ocynkowanystojak okragly

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Stojaki montowane przez MZD pozwalają na wygodne oparcie oraz bezpieczne przypięcie roweru o ramę i koło. Do każdego stojaka można przypiąć 2 rowery. Wykorzystywane są trzy modele stojaków: stylowy malowany na kolor czarny, który jest montowany na terenie Starego Miasta oraz Bydgoskiego Przedmieścia, klasyczny ocynkowany w kształcie odwróconej litery U montowany na pozostałym obszarze miasta i w kształcie okręgu, który mocowany jest do słupków i znaków drogowych.

Do tej pory wspólnie z mieszkańcami udało się ustawić 1300 stojaków.

Źródło: MZD w Toruniu

Dodaj komentarz
Komentarze do artykułów może dodać każdy użytkownik Internetu. Administrator portalu nie opublikuje jednak komentarzy łamiących prawo oraz niemerytorycznych, tj. nieodnoszących się bezpośrednio do treści zawartych w artykule. Nie będą również publikowane komentarze godzące w dobre imię osób czy podmiotów, rasistowskie, wyznaniowe czy uwłaczające grupom etnicznym, oraz zawierają treści nieetyczne albo niemoralne, pornograficzne oraz wulgarne. Z komentarzy zostaną usunięte: reklamy towarów, usług, komercyjnych serwisów internetowych, a także linki do stron konkurencyjnych.