stojak ocynkowanyToruńscy drogowcy zapraszają do wzięcia udziału w kolejnej edycji akcji pod nazwą: „Postaw stojak z drogowcami”. Akcja jest organizowana od kilku lat i cieszy się sporym zainteresowaniem wśród mieszkańców.

 

Do 12 czerwca br. toruńscy drogowcy czekają na wnioski w sprawie propozycji lokalizacji stojaków rowerowych na terenie miasta. Wniosek może złożyć każdy. Wszystkie zgłoszenia zostaną poddane wnikliwej ocenie. Aby zgłoszona propozycja doczekała się realizacji muszą być spełnione określone warunki. Najistotniejszym jest to, aby grunt na którym ma zostać postawiony stojak znajdował się w pasie drogowym. Ponadto wskazana lokalizacja nie powinna ograniczać ruchu pieszego i kołowego. W przypadku spełnienia wszystkich kryteriów formalnych stojak zostanie postawiony w zaproponowanym przez wnioskodawcę miejscu do końca września br. Warto dodać, że stojaki mogą być montowane także przy obiektach użyteczności publicznej na terenach należących do Gminy Miasta Toruń.

Zgłoszenia prosimy wysyłać drogą e-mailową na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. wpisując w tytule wiadomości „stojak rowerowy”. Zgłoszenie winno zawierać informację o lokalizacji, pożądaną liczbę stojaków oraz wszystkie inne szczegóły pozwalające na prawidłową ocenę wniosku. Dobrze jest dołączyć poglądową mapkę lokalizacji. W zgłoszeniu można podać także numer telefonu kontaktowego, który może być pomocny przy ustalaniu wraz z wnioskodawcą ostatecznej lokalizacji stojaka.

Stojaki montowane przez MZD pozwalają na wygodne oparcie oraz bezpieczne przypięcie roweru o ramę i koło. Do każdego stojaka można przypiąć 2 rowery. Montowane są trzy modele stojaków: stylowy malowany na kolor czarny, który jest montowany na terenie Starego Miasta oraz Bydgoskiego Przedmieścia. Na pozostałym obszarze miasta montowane są klasyczne ocynkowane stojaki w kształcie odwróconej litery U. Na terenie miasta można również spotkać stojaki w kształcie okręgu, które mocowane są do słupków lub znaków drogowych.

stojak okraglystojak stylowy

 

 

 

 

 

 

 

 

 

W ubiegłym roku w ramach akcji „Postaw stojak z drogowcami” zamontowano 120 stojaków. Pojawiły się one m.in. przy ul. Krętej, Rudackiej, Podgórskiej, Zbożowej, Sadowej, Słowackiego czy przy Teatrze Horzycy. Dodatkowo parkingi rowerowe powstały przy szkołach m.in. SP 14, SP 24, SP 27, SP 28 czy SP 32. W obrębie niektórych szkół dodano dodatkowe do już istniejących stojaków, tak aby zaspokoić potrzeby uczniów i nauczycieli.

Od roku 2009 w ramach akcji zamontowano na terenie Torunia około 1400 stojaków.

Źródło: MZD w Toruniu

Dodaj komentarz
Komentarze do artykułów może dodać każdy użytkownik Internetu. Administrator portalu nie opublikuje jednak komentarzy łamiących prawo oraz niemerytorycznych, tj. nieodnoszących się bezpośrednio do treści zawartych w artykule. Nie będą również publikowane komentarze godzące w dobre imię osób czy podmiotów, rasistowskie, wyznaniowe czy uwłaczające grupom etnicznym, oraz zawierają treści nieetyczne albo niemoralne, pornograficzne oraz wulgarne. Z komentarzy zostaną usunięte: reklamy towarów, usług, komercyjnych serwisów internetowych, a także linki do stron konkurencyjnych.