made with love from Joomla.it

z3thumb 593e47f6e2c6fOkoło 140 miejsc do parkowania, miejsca na rowery, ogólnodostępne toalety i możliwość naładowania samochodów z napędem elektrycznym - tak ma wyglądać Parking typu Park&Ride przy ul. Olimpijskiej i Konstytucji 3 Maja.

Na razie miasto przygotowało koncepcję i wizualizację przedsięwzięcia. Rozpoczęcie prac projektowych planuje się w tym roku, natomiast budowa obiektu ruszy w 2018 roku.

Park&Ride, czyli Parkuj i Jedź, to rodzaj parkingów zlokalizowanych w pobliżu peryferyjnych przystanków (w tym przypadku pętla tramwajowa), przeznaczony głównie dla osób, które chcą pozostawić pojazd na obrzeżach miasta i kontynuować podróż publicznym transportem. Bliska lokalizacja przystanków zapewnia szybkie dotarcie na przystanek.

Deficyt miejsc parkingowych na osiedlu, rosnąca ciągle ilość pojazdów oraz zatłoczone centrum sprawiły, że miasto zaczęło sięgać po nowoczesne rozwiązania. Zgodnie z koncepcją, parking będzie prosty i nowoczesny, a do tego wkomponowany w istniejącą zieleń, co sprawia, że wraz z otoczeniem stanowi spójną całość.

Parking będzie obiektem dwupoziomowym naziemnym i zadaszonym. Dla bezpieczeństwa przewiduje się monitoring zewnętrzny i miejski. Do dyspozycji użytkowników będzie 140 miejsc postojowych z możliwością rozbudowy do 220 miejsc. Nie zabraknie miejsc dla rowerów (24 stojaki). Całkowita powierzchnia użytkowa obiektu wyniesie około 3,8 tys. m2. Na terenie parkingu będzie toaleta.

Obiekt od części mieszkaniowej osiedla zostanie oddzielony naturalną, „zieloną” barierą w postaci lasu. Na etapie koncepcji wskazano na konieczność wykonania nowych nasadzeń.

Źródło: MZD w Toruniu

Dodaj komentarz
Komentarze do artykułów może dodać każdy użytkownik Internetu. Administrator portalu nie opublikuje jednak komentarzy łamiących prawo oraz niemerytorycznych, tj. nieodnoszących się bezpośrednio do treści zawartych w artykule. Nie będą również publikowane komentarze godzące w dobre imię osób czy podmiotów, rasistowskie, wyznaniowe czy uwłaczające grupom etnicznym, oraz zawierają treści nieetyczne albo niemoralne, pornograficzne oraz wulgarne. Z komentarzy zostaną usunięte: reklamy towarów, usług, komercyjnych serwisów internetowych, a także linki do stron konkurencyjnych.