mms 20200213 130658Jest dobra wiadomość dla miłośników miejskich jednośladów w Toruniu. 14 lutego, po krótkiej przerwie zimowej, na ulice Torunia wraca Torvelo. Drugi sezon będzie o 6 miesięcy dłuższy. Operator i dostawca rowerów – firma BikeU zapowiada montaż nowych stacji i szansę na kolejne rekordy wypożyczeń.

 

14 lutego na ulice miasta wyjechało 250 rowerów, w tym również 10 rowerów elektrycznych. Cennik wypożyczeni pozostaje ten sam. - Rowerowa flota w pełnym składzie, czyli w liczbie 400 jednośladów, zostanie uruchomiona 1 marca. Z kolei 1 kwietnia system zostanie rozbudowany o nowe stacje sponsorskie - zapowiada Rafał Wiewiórski, dyrektor MZD.

W ubiegłym sezonie miejskie jednoślady wypożyczono ponad 130 tys. razy, a w systemie zarejestrowało się ponad 11 tys. użytkowników! Średnio na jeden rower przypadało ponad 300 przejazdów. Mieszkańcy mieli do dyspozycji (wraz ze stacjami sponsorskimi C. H. Kometa, Atrium Copernicus i Toruń Plaza) - 43 stacje i 430 rowerów. W nowym sezonem pojawią się kolejne dwie stacje sponsorskie, co da wynik 45 stacji i blisko 450 rowerów.

mms 20200213 130643mms 20200213 130652

 

 

 

 

 

 

 

 

 

- Podczas krótkiej, trwającej 52 dni przerwy na regenerację, toruńskie rowery miejskie przeszły generalny przegląd techniczny i są gotowe na pobijanie rekordów w liczbie przejazdów. W ubiegłorocznym sezonie zabrakło wiosny i na tle 5 miesięcy funkcjonowania systemu, sierpień okazał się być najlepszym miesiącem pod względem liczby wypożyczeni. Mieszkańcy dokonali wówczas ponad 57 tysięcy wypożyczeń. Jednak jesteśmy przekonani, że prawdziwe rekordy dopiero przed Torvelo - zaznacza Marcin Jeż, dyrektor ds. Rozwoju i Marketingu BikeU.

Źródło: MZD w Toruniu

Dodaj komentarz
Komentarze do artykułów może dodać każdy użytkownik Internetu. Administrator portalu nie opublikuje jednak komentarzy łamiących prawo oraz niemerytorycznych, tj. nieodnoszących się bezpośrednio do treści zawartych w artykule. Nie będą również publikowane komentarze godzące w dobre imię osób czy podmiotów, rasistowskie, wyznaniowe czy uwłaczające grupom etnicznym, oraz zawierają treści nieetyczne albo niemoralne, pornograficzne oraz wulgarne. Z komentarzy zostaną usunięte: reklamy towarów, usług, komercyjnych serwisów internetowych, a także linki do stron konkurencyjnych.