TRAMWAJ DLA ŁODZI 2018W Łodzi ogłoszono przetarg na kolejne inwestycje w ramach projektu "Tramwaj dla Łodzi". Wybudowane zostanie m.in. torowisko na ulicy Broniewskiego między al. Śmigłego-Rydza a Rzgowską.

 

Nowe tory powstaną również wzdłuż powstającej dziś ulicy Nowowęglowej. Zapewnią one połączenie z dworca Łódź Fabryczna z linią tramwajową na ul. Kopcińskiego.

Wyremontujemy także istniejące torowiska na ulicach: Rzgowskiej, Przybyszewskiego, Kilińskiego i Śmigłego-Rydza. W ramach inwestycji wyremontowane zostaną również chodniki i wybudowane drogi dla rowerów.

Inwestycje będą realizowane w systemie "projektuj i buduj". Najpierw powstanie projekt a następnie, prawdopodobnie w drugiej połowie roku, rozpoczną się prace budowlane.

W ramach projektu "Tramwaj dla Łodzi" prowadzone są już prace na ul. Dąbrowskiego. Rozstrzygnięto także przetarg na przebudowę al. Śmigłego-Rydza od Piłsudskiego do Przybyszewskiego. Prace rozpoczną się tam w wakacje.

Za 660 mln złotych wyremontowanych zostanie łącznie 11 km torowisk, jezdni i chodników, wybudowane zostaną dwa kilometry nowych odcinków torów oraz dokupione 30 nowych tramwajów. Modernizacji doczeka się również zajezdnia Chocianowice.

Dofinansowanie projektu z UE wynosi 411 mln złotych.

Projekt "Tramwaj dla Łodzi" jest kontynuacją przebudowy trasy W-Z. Wówczas wymieniono 17 kilometrów torów.

Źródło: UM Łódź

Dodaj komentarz
Komentarze do artykułów może dodać każdy użytkownik Internetu. Administrator portalu nie opublikuje jednak komentarzy łamiących prawo oraz niemerytorycznych, tj. nieodnoszących się bezpośrednio do treści zawartych w artykule. Nie będą również publikowane komentarze godzące w dobre imię osób czy podmiotów, rasistowskie, wyznaniowe czy uwłaczające grupom etnicznym, oraz zawierają treści nieetyczne albo niemoralne, pornograficzne oraz wulgarne. Z komentarzy zostaną usunięte: reklamy towarów, usług, komercyjnych serwisów internetowych, a także linki do stron konkurencyjnych.