image008Trwają prace związane z montażem i wymianą barier w rejonie niektórych przystanków i torowisk. Bezpieczeństwo poprawiło się już na alei Piastów oraz w okolicy przystanku na ulicy Ludowej. Zmiany pojawią się także między innymi na Bramie Portowej oraz na ulicy Karola Miarki.

 

Elementy, które montowane są przez pracowników spółki Tramwaje Szczecińskie, stanowią barierę pomiędzy torowiskiem lub przystankiem a jezdnią, chroniąc tym samym pasażerów komunikacji miejskiej i pieszych. Stanowią także wygrodzenie przed przechodzeniem przez ulicę w miejscach do tego niedozwolonych.

Potrzeba postawienia barier na alei Piastów była sygnalizowana przez motorniczych.

- Pojawiło się tam 75 płotków i 77 słupków - mówi Hanna Pieczyńska, rzecznik prasowy spółki Tramwaje Szczecińskie. - To niestety nie przeszkadza lekkomyślnym pieszym w przechodzeniu przez torowisko i przebieganiu przez ruchliwą jezdnię. Część osób woli pójść wzdłuż wygrodzeń, dalej w kierunku ulicy Mieszka I i przejść przez niski żywopłot, niż wrócić w kierunku przejścia dla pieszych. O takich niebezpiecznych sytuacjach informują prowadzący tramwaje, którzy niejednokrotnie byli świadkami podobnych zdarzeń.

Źródło: UM Szczecin

Dodaj komentarz
Komentarze do artykułów może dodać każdy użytkownik Internetu. Administrator portalu nie opublikuje jednak komentarzy łamiących prawo oraz niemerytorycznych, tj. nieodnoszących się bezpośrednio do treści zawartych w artykule. Nie będą również publikowane komentarze godzące w dobre imię osób czy podmiotów, rasistowskie, wyznaniowe czy uwłaczające grupom etnicznym, oraz zawierają treści nieetyczne albo niemoralne, pornograficzne oraz wulgarne. Z komentarzy zostaną usunięte: reklamy towarów, usług, komercyjnych serwisów internetowych, a także linki do stron konkurencyjnych.