JB201809050115 września odbył się przejazd techniczny trolejbusu nr 31. Pojazd od października br. będzie regularnie kursował na wydłużonej trasie, z Gdyni do sopocko-gdańskiej ERGO ARENY.

 

- Mobilny, zielony Sopot – ten cel konsekwentnie realizujemy. Już mamy w Trójmieście najczystsze powietrze, ale w naszym wspólnym interesie jest by stan ten utrzymać. Stąd inwestycje we wszystko co ekologiczne, co nie truje powietrza, a przy okazji ułatwia życie mieszkańcom. Nowy trolejbus, który dzięki baterii elektrycznej dojedzie już w październiku z Gdyni aż do ERGO ARENY, jest jednym z takich pomysłów, który wspólnie z Gdynią realizujemy – mówił prezydent Sopotu Jacek Karnowski.

Do tej pory linia 31 miała swoją pętlę przy ulicy Reja. Dzięki nowej trasie uzyskane zostanie bezpośrednie połączenie ERGO ARENY z centrum Sopotu oraz z Gdynią. Trasa linii nr 31 wydłuży się o ok. 3,5 km.

To kolejny krok, który jest realizacją idei integracji transportu publicznego w mieście. Wydarzenia sportowe wymagają przewiezienia w jedno miejsce dużej liczby osób w jednym czasie i realizowanie tego za pomocą samochodów napotyka na problemy, a w dodatku wcale nie jest wygodne. Dojazd do ERGO Areny, w której odbywają się ciekawe imprezy, ale i w drugą stronę, czyli z rejonu Gdańska czy Sopotu dojazd na imprezy, które mają miejsce w Gdyni również dzięki temu połączeniu staje się wygodniejszy. Robimy istotny krok w kierunku integracji. Będą i tacy, którzy skorzystają z tej linii w swoim dojeździe do pracy czy do szkoły – mówi Marek Stępa, wiceprezydent Gdyni.

JB20180905004JB20180905005

 

 

 

 

 

 

 

 

W przyszłe wakacje osoby zostawiające auta na eko parkingu będą miały wybór: czy do Sopotu dojechać meleksem czy trolejbusem. Wpisuje się to w miejską strategię mobilności oraz konsekwentną politykę ograniczania spalin i samochodów w mieście. To kolejne działanie proekologiczne w kurorcie.

Źródło: UM Sopot

fot. Fotobank.pl. UM Sopot

Dodaj komentarz
Komentarze do artykułów może dodać każdy użytkownik Internetu. Administrator portalu nie opublikuje jednak komentarzy łamiących prawo oraz niemerytorycznych, tj. nieodnoszących się bezpośrednio do treści zawartych w artykule. Nie będą również publikowane komentarze godzące w dobre imię osób czy podmiotów, rasistowskie, wyznaniowe czy uwłaczające grupom etnicznym, oraz zawierają treści nieetyczne albo niemoralne, pornograficzne oraz wulgarne. Z komentarzy zostaną usunięte: reklamy towarów, usług, komercyjnych serwisów internetowych, a także linki do stron konkurencyjnych.