07To kampania zainicjowana przez Biuro Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji, która ma na celu zwrócenie uwagi kierujących na stan i jakość oświetlenia pojazdów, który bezpośrednio wpływa na bezpieczeństwo uczestników ruchu drogowego.

 

28 listopada w siedzibie Instytutu Transportu Samochodowego odbyła się konferencja inaugurująca kampanię „Twoje światła – Twoje bezpieczeństwo”. Partnerami przedsięwzięcia są: Krajowa Rada Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, Instytut Transportu Samochodowego, Polska Izba Stacji Kontroli Pojazdów, Przemysłowy Instytut Motoryzacji, a także Firma Neptis S.A. – operator znanego wśród kierowców komunikatora Yanosik.

Celem kampanii jest zwrócenie uwagi na fakt, że prawidłowe działanie świateł ma wpływ na bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu drogowego. Dotyczy to ich właściwego ustawienia oraz natężenia emitowanego światła. Niedomagania w tym zakresie mogą skutkować niedostatecznym oświetleniem drogi albo prowadzić do olśnienia innych uczestników ruchu.

Jeśli oświetlenie pojazdu jest wadliwe, to w niekorzystnej sytuacji drogowej znacząco wzrasta ryzyko wypadku drogowego. W ramach kampanii policjanci będą zwracali szczególną uwagę - podczas prowadzonych działań kontrolno-prewencyjnych - na oświetlenie pojazdów, a kierowcy pojazdów, których jakość świateł wzbudzi wątpliwości podczas kontroli będą kierowani na stacje diagnostyczne.

Wzorem roku ubiegłego, kierowcy będą mogli bezpłatnie sprawdzić i wyregulować oświetlenie w swoich pojazdach na stacjach kontroli funkcjonujących pod patronatem Instytutu Transportu Samochodowego oraz zrzeszonych w Polskiej Izbie Stacji Kontroli Pojazdów. Sprawdzenia świateł na stacjach, które przystąpiły do akcji, będą dokonywane w dniach 2, 9 i 16 grudnia 2017 roku.

Aplikacja Yanosik doprowadzi kierowców do najbliższej stacji biorącej udział w kampanii. Badania odbędą się w ponad 200 punktach na terenie całej Polski. Dokładny wykaz stacji umożliwiających bezpłatne badania znajduje się na stronie: http://yanosik.pl/dobre-swiatla/

Kampania będzie prowadzona do 17 grudnia 2017 r.

Źródło: ITS

Komentarze  
norbi
0 #1 norbi 2017-11-29 21:59
partnerem akcji Yanosik i Policja. Zawsze byłam za działaniami profilaktycznymi prowadzonymi przez policję w szkołach, osiedlach itd. Fajnie, że macie na takie działania
Cytować | Zgłoś administratorowi
Andrzej
-2 #2 Andrzej 2017-12-11 09:31
Cytuję norbi:
partnerem akcji Yanosik i Policja. Zawsze byłam za działaniami profilaktycznymi prowadzonymi przez policję w szkołach, osiedlach itd. Fajnie, że macie na takie działania

Yanosik? A co ma on wspolnego z BRD? Zadaj sobie najpierw ppytanie: po co ludzie to kupuja? Sadzisz ze po to zeby unikac korkow? Moze i tak.Ale glowny powod to wzajemnie ostrzeganie sie przed kontrolami policyjnymi bo formuja CBR juz sie wyczerpala.Stad Yanosik do BRD ma sie jak wol do karety.Czysta hipokryzja.
Cytować | Zgłoś administratorowi
Andrzej
-2 #3 Andrzej 2017-12-11 09:47
Ja czytam te bzdety to zastanawiam sie czy ktos w Polsce ma jeszcze jakies pojecie o BRD.Przyklad? Prosze bardzo. Krajowa Bezrada BRD i ITS bredza cos na temat swiatel.Taka mowotrawa.Bredza cos o ilosci swiatla i "olsnieniach" innych uczestnikow ruchu..Tylko jak to sie ma do przepisow:Ano ilosc swiatla to min moc zarowek badz ilosc jednoczesnie wlaczonych zrodel swiatla.Nieprawdaz? Idac dalej: w Polsce dozwolone jest jednoczesne uzywanie swiatel mijania i przeciwmgielnych przy "ograniczonej" widocznosci.Co to oznacza? Ze mozna uzywac ich zawsze bo termin "ograniczona" jest tak plynny ze nie da sie tego zdefiniowac.Inna sprawa jest kompletny bezsens jednoczesnego uzywania tych swiatel bo swiatla przeciwmgielne stworzono do "podswietlania" mgly od spodu i swiatla mijania w tym wrecz przeszkadzaja.I jak to sie ma do ilisci jednoczesnie emitowanego siatla a wiec do oslepiania innhych kierowcow?A jak sie doda do tego fakt ze np w czasie desczu powstaja odbicia swiatla od nawierzchni i zamiast 4 zrodel ma sie ich 8 to kompot gotowy.Czy ci dyletanci z Bezrady i ITSu tego nie pojmuja? Czy tak trudno zmienic ten durny przepis i zabronic jednoczesnego uzywania przeciwmgielnych i mijania tym bardziej ze ITS dostal raport VTI w tej sprawie i osobiscie im to wreczylem.Przeciez wystarczy dodac pieszego (uwielbiaja ubierac sie na czarno a odblaski to obciach) + oslepionego kierowce ktory dostal dawke swiatla z 8 reflektorow (w czasie deszczu) i wypadek az sam sie prosi.Potem oczywiscie kierowca ktory wjechal w pieszego jest winny a ten ktory oslepial ma czyste raczki.Banda hipokrytow dyskutuje na temat na ktory nie ma zielonego pojecia i wylewa krokodyle lzy w Sanktuarium..Juz nawet nie mozna sie denerwowac bo ile mozna mowic o rzeczach oczywistych.Tylko ze powiedzenie dyletantowi ze jest dyletantem i tak nic nie daje.
Cytować | Zgłoś administratorowi
Dodaj komentarz
Komentarze do artykułów może dodać każdy użytkownik Internetu. Administrator portalu nie opublikuje jednak komentarzy łamiących prawo oraz niemerytorycznych, tj. nieodnoszących się bezpośrednio do treści zawartych w artykule. Nie będą również publikowane komentarze godzące w dobre imię osób czy podmiotów, rasistowskie, wyznaniowe czy uwłaczające grupom etnicznym, oraz zawierają treści nieetyczne albo niemoralne, pornograficzne oraz wulgarne. Z komentarzy zostaną usunięte: reklamy towarów, usług, komercyjnych serwisów internetowych, a także linki do stron konkurencyjnych.