edroga1000Firma Nextbike Serwis ma ok. 100 dni na uruchomienie wypożyczalni roweru publicznego w województwie łódzkim.

 

Wojewódzki rower publiczny realizowany jest w ramach projektu „Rowerowe Łódzkie”. Województwo łódzkie – lider projektu i 10 miast zlokalizowanych przy trasach Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej: Koluszki, Kutno, Łask, Łowicz, Łódź, Pabianice, Sieradz, Skierniewice, Zduńska Wola oraz Zgierz pozyskały pieniądze unijne i dokładając nieco z własnych budżetów zdecydowali się na postawienie u siebie parkingów z rowerami do wypożyczania.

– W ten sposób system „park and ride” (zaparkuj i jedź) rozszerza swoją formułę. Do stacji kolejowych nie tylko będzie można dojechać samochodem czy komunikacją miejską, ale również rowerem publicznym – mówił podczas podpisania umowy marszałek Witold Stępień.

„Rowerowe Łódzkie” to system wypożyczalni roweru publicznego w województwie łódzkim, w ramach którego powstanie 125 stacji rowerowych z 1002 rowerami do wypożyczenia. Do tego będzie 15 parkingów na rowery prywatne. NB Serwis zobowiązana będzie utrzymywać system roweru publicznego przez 6 lat, tj. do roku 2024. Korzystanie z roweru będzie możliwe przez cały rok. Będzie to rower IV generacji. To znaczy, że nie będzie trzeba go zostawiać na stacji rowerowej, ale również w innym miejscu objętym strefą wypożyczania. Jest to możliwe dzięki terminalowi zainstalowanemu w każdym rowerze, który umożliwi jego wypożyczenie i zwrot. Wszystkie rowery będą w kolorze srebrnoszarym.

Ustalone zostały już także opłaty za korzystanie z roweru publicznego. Najniższe będą za doprowadzenie roweru do stacji, przy czym wypożyczenie roweru do 20 minut będzie bezpłatne, natomiast do godziny kosztować będzie 1 zł. Każdy z partnerów może wprowadzić własne ulgi w opłatach.

Źródło: UMWŁ

Dodaj komentarz
Komentarze do artykułów może dodać każdy użytkownik Internetu. Administrator portalu nie opublikuje jednak komentarzy łamiących prawo oraz niemerytorycznych, tj. nieodnoszących się bezpośrednio do treści zawartych w artykule. Nie będą również publikowane komentarze godzące w dobre imię osób czy podmiotów, rasistowskie, wyznaniowe czy uwłaczające grupom etnicznym, oraz zawierają treści nieetyczne albo niemoralne, pornograficzne oraz wulgarne. Z komentarzy zostaną usunięte: reklamy towarów, usług, komercyjnych serwisów internetowych, a także linki do stron konkurencyjnych.