Veturilo ma już 6 latRowery Veturilo wypożyczano w tym roku już ponad 6 milionów razy. W całym ubiegłym sezonie, od marca do końca listopada, odnotowano 5,2 mln wypożyczeń.

 

- Veturilo cieszy się ogromną popularnością i już w połowie października mamy więcej wypożyczeń niż przez cały zeszłoroczny sezon. A do końca obecnego zostało jeszcze półtora miesiąca. Korzystajcie z pięknej pogody i wykręćcie kolejny rekord – mówi Renata Kaznowska, wiceprezydent Warszawy.

W maju tego roku po raz pierwszy w historii przekroczono barierę miliona wypożyczeń w ciągu jednego miesiąca. 15 kwietnia rowery wypożyczano blisko 50 tys. razy, czyli 3 razy więcej niż wynosi średnia dzienna. Średnio jedno wypożyczenie trwa 23 minuty i 18 sekund, a najpopularniejszą stacją pozostaje niezmiennie al. Niepodległości – Batorego.

System Warszawskiego Roweru Publicznego Veturilo funkcjonuje od 2012 r. Kolejne stacje powstają na wniosek mieszkańców dzięki zaangażowaniu finansowemu dzielnic. W ubiegłym roku dodatkowe stacje pojawiły się m.in. na Wilanowie, na Bemowie i we Włochach, a w tym roku wypożyczalnie stanęły w Rembertowie. W rozwój systemu na terenie stolicy wkład mają również prywatni sponsorzy, którzy finansują 30 stacji i 369 rowerów.

Uruchamiane są także kolejne podwarszawskie systemy, w pełni kompatybilne z Veturilo. Dziś na rowerze Veturilo można już dojechać do Konstancina-Jeziorny, Piaseczna, Pruszkowa, Michałowic, Marek lub Otwocka i tam zwrócić rower; albo dojechać z tych miejscowości na rowerze do Warszawy.

Veturilo jest jednym z największych i najpopularniejszych systemów wypożyczalni rowerów miejskich w Europie - obecnie liczy 368 stacji, 5,3 tys. rowerów, w tym 60 rowerków dziecięcych, 45 tandemów oraz 100 rowerów elektrycznych. Miasto systematycznie rozbudowuje sieć dróg rowerowych, która liczy już ponad 560 km.

Źródło: UM Warszawa

Dodaj komentarz
Komentarze do artykułów może dodać każdy użytkownik Internetu. Administrator portalu nie opublikuje jednak komentarzy łamiących prawo oraz niemerytorycznych, tj. nieodnoszących się bezpośrednio do treści zawartych w artykule. Nie będą również publikowane komentarze godzące w dobre imię osób czy podmiotów, rasistowskie, wyznaniowe czy uwłaczające grupom etnicznym, oraz zawierają treści nieetyczne albo niemoralne, pornograficzne oraz wulgarne. Z komentarzy zostaną usunięte: reklamy towarów, usług, komercyjnych serwisów internetowych, a także linki do stron konkurencyjnych.