TransLogistica2019 530VII edycja Międzynarodowych Targów Transportu i Logistyki w Warszawie – największego spotkania branży TSL w tej części Europy – odbyła się pod znakiem rekordów. W targach udział wzięło aż 285 wystawców oraz 8100 uczestników z 61 państw z czego aż 23% stanowili tzw. „załadowcy” (właściciele ładunków) z przedsiębiorstw produkcyjnych, dystrybucyjnych i handlowych.

 

Uroczyste otwarcie targów odbyło się 5 listopada 2019 roku o godzinie 10:00, a symbolicznego przecięcia wstęgi dokonali m.in.: Alvin Gajadhur - Główny Inspektor Transportu Drogowego oraz Steffen Bilger - sekretarz stanu w Ministerstwie Transportu i Infrastruktury Cyfrowej Republiki Federalnej Niemiec.

Podczas TransLogistica Poland odbył się szereg merytorycznych wydarzeń towarzyszących, które przyciągnęły zarówno najlepszych ekspertów, jak i wielu zainteresowanych słuchaczy. Jednym z najważniejszych punktów programu była konferencja organizowana przez Krajową Izbę Gospodarczą pt.: Polski „hub” na kolejowym jedwabnym szlaku: szansa dla europejskiej branży TSL. Dużą publiczność przyciągnęła także debata magazynu Transport Manager dotycząca transportu przyszłości oraz Spotkania Transportowe organizowane przez wydawcę miesięcznika TSL Biznes.

Warto również wspomnieć o drugiej edycji Ogólnopolskich Targów Pracy Branży TSL – TransLogistica Jobs, która przyciągnęła wielu absolwentów uczelni wyższych, ale również profesjonalistów poszukujących nowych wyzwań zawodowych. Program wydarzeń towarzyszących dotykał m.in. wynagrodzeń w logistyce, mobbingu w pracy, employer brandingu i idei work-life-balance. Inicjatorem i współorganizatorem targów pracy jest wydawca portalu Pracujwlogistyce.pl.

TransLogistica2019 31TransLogistica2019 470TransLogistica2019 734

TransLogistica Poland to także plebiscyt Przyjazny Pracodawca TSL, który miał w tym roku swoją piątą edycję. Celem konkursu jest wyróżnienie i promowanie pracodawców, którzy w szczególny sposób dbają o stabilność i rozwój miejsc pracy, rozwój kompetencji i talentów, różnorodność w organizacji, zapewniając jednocześnie godne i przyjazne warunki zatrudnienia. 6 listopada, podczas uroczystego Bankietu Wystawców zostali ogłoszeni zwycięzcy w trzech kategoriach – firm dużych, średniej wielkości oraz małych. Nagrodzone zostały następujące firmy, odpowiednio: C.H. Robinson, Sanmar oraz SafeFleet.

Na szczególną uwagę zasługuje także charytatywna akcja #TSLdzieciom, współtworzona przez targi TransLogistica Poland oraz firmę ADAR. Celem akcji była zbiórka pieniędzy dla podopiecznych Stowarzyszenia SOS Wioski Dziecięce. Dzięki zaangażowaniu mediów, firm i popularnych branżowych influencerów, udało się uzbierać ponad 100 tysięcy zł.

Kolejna edycja targów TransLogistica Poland odbędzie się w dniach 3-5 listopada 2020 w EXPO XXI Warszawa. Rezerwacje stoisk już trwają. Więcej informacji na stronie www.translogistica.pl

Dodaj komentarz
Komentarze do artykułów może dodać każdy użytkownik Internetu. Administrator portalu nie opublikuje jednak komentarzy łamiących prawo oraz niemerytorycznych, tj. nieodnoszących się bezpośrednio do treści zawartych w artykule. Nie będą również publikowane komentarze godzące w dobre imię osób czy podmiotów, rasistowskie, wyznaniowe czy uwłaczające grupom etnicznym, oraz zawierają treści nieetyczne albo niemoralne, pornograficzne oraz wulgarne. Z komentarzy zostaną usunięte: reklamy towarów, usług, komercyjnych serwisów internetowych, a także linki do stron konkurencyjnych.