Rowerowe stacje naprawcze 2018W ramach budżetu obywatelskiego mieszkańcy Łodzi zgłosili 10 nowych stacji naprawczych. Stacje stanęły właśnie na łódzkich ulicach.

 

Pierwsze dwie stacje naprawcze pjawiły się w 2017 roku na wyremontowanym placu przed Urzędem Marszałkowskim. Kolejne były nagrodami w europejskiej rywalizacji rowerzystów, która odbyła się w maju ubiegłego roku. Za wykręcenie największej ilości kilometrów, dla każdej z 7 kategorii przyznano nagrodę w postaci stacji naprawczej.

MPK-Łódź wygrało wtedy w kategorii dużych firm, wykręcając 7,5 tys. km. Swoją nagrodę przekazali dla ośrodka wychowawczego przy ul. Drewnowskiej.

Pomysł rowerowych stacji naprawczych przypadł do gustu mieszkańcom, którzy zgłosili pomysł postawienia kolejnych 10 stacji do budżetu obywatelskiego. Lokalizacje wybrali również mieszkańcy w głosowaniu na Vox Populi.

Odebrano już nowo zamontowane stacje. Do dyspozycji rowerzystów w całym mieście jest 19 stacji naprawczych. Ich lokalizacje to:

1. Targowa 33 (obok stacji ŁRP)
2. Kopernika / Wólczańska (przy XXI LO)
3. Stary Rynek (obok stacji ŁRP)
4. Zgierska / Pojezierska
5. Aleja Ofiar Terroryzmu 11 Września (Decathlon)
6. Aleje Politechniki (przy Zatoce Sportu PŁ)
7. Aleja Piłsudskiego (przy Urzędzie Marszałkowskim)
8. Piłsudskiego / Sienkiewicza (plac przed Urzędem Marszałkowskim)
9. Drewnowska 151 (przy Młodzieżowym Ośrodku Wychowawczym)
10. Jana Pawła II / Mickiewicza
11. Piłsudskiego / Rydza-Śmigłego
12. Rondo Solidarności
13. Rondo Lotników Lwowskich
14. Piłsudskiego / Niciarniana
15. Inflancka / Łagiewnicka
16. Retkińska / Maratońska
17. Rojna / Traktorowa
18. Włókniarzy / Lutomierska
19. Retkińska / Kusocińskiego

Rowerowe „Pity Stopy” pozwalają na szybką naprawę i obsługę jednośladów. Znajdziemy w nich podstawowe narzędzia, oraz pompkę do opon. Stacja naprawcza pozwala również na zawieszenie roweru na uchwycie i drobne naprawy.

Źródło: UM Łódź

Dodaj komentarz
Komentarze do artykułów może dodać każdy użytkownik Internetu. Administrator portalu nie opublikuje jednak komentarzy łamiących prawo oraz niemerytorycznych, tj. nieodnoszących się bezpośrednio do treści zawartych w artykule. Nie będą również publikowane komentarze godzące w dobre imię osób czy podmiotów, rasistowskie, wyznaniowe czy uwłaczające grupom etnicznym, oraz zawierają treści nieetyczne albo niemoralne, pornograficzne oraz wulgarne. Z komentarzy zostaną usunięte: reklamy towarów, usług, komercyjnych serwisów internetowych, a także linki do stron konkurencyjnych.