kl24Mobility we współpracy z PGE Nowa Energia i Miastem Rzeszów przy udziale producenta samochodów Nissan uruchomiła w Rzeszowie usługę wynajmu elektrycznych aut na minuty. Od 18 grudnia mieszkańcy i turyści mogą korzystać z pierwszego w regionie car-sharingu opartego na autach elektrycznych. Do ich dyspozycji zostaną oddane samochody elektryczne Nissan Leaf.

 

W aplikacji 4Mobility jest dostępnych 30 samochodów do wypożyczenia w strefie obejmującej centrum miasta i popularne miejsca Rzeszowa. Pojazdy są wyposażone w akumulatory o pojemności 40 kWh, pozwalające przejechać 270 kilometrów bez ładowania. Ich dynamiczne silniki elektryczne o mocy 150 KM doskonale wpisują się w miejski charakter przemieszczania się, nie zanieczyszczając przy tym środowiska ani spalinami, ani hałasem.

Wraz z rozwojem usługi, rzeszowska flota i strefa 4Mobility będą się powiększać. Autami można poruszać się po buspasach, bez dodatkowych opłat parkować w centrum miasta oraz zwrócić samochód w dowolnym miejscu w strefie widocznej w aplikacji.

W ramach debiutu usług 4Mobility w Rzeszowie będzie obowiązywał cennik promocyjny, w którym za minutę jazdy klienci zapłacą tylko 67 groszy i 80 gr za każdy przejechany kilometr. Dzięki temu koszt przejazdu np. z Dworca Głównego do Politechniki Rzeszowskiej wyniesie tylko około 11 zł.

Aby wypożyczać samochody w usłudze 4Mobility, wystarczy pobrać aplikację 4Mobility carsharing i założyć w niej swoje konto. Auta są widoczne w aplikacji mobilnej, dzięki której można wynająć samochód, otworzyć go i sprawnie rozliczyć płatność przy użyciu karty płatniczej.

Źródło: UM Rzeszów

Dodaj komentarz
Komentarze do artykułów może dodać każdy użytkownik Internetu. Administrator portalu nie opublikuje jednak komentarzy łamiących prawo oraz niemerytorycznych, tj. nieodnoszących się bezpośrednio do treści zawartych w artykule. Nie będą również publikowane komentarze godzące w dobre imię osób czy podmiotów, rasistowskie, wyznaniowe czy uwłaczające grupom etnicznym, oraz zawierają treści nieetyczne albo niemoralne, pornograficzne oraz wulgarne. Z komentarzy zostaną usunięte: reklamy towarów, usług, komercyjnych serwisów internetowych, a także linki do stron konkurencyjnych.