contentmap_plugin

IMG 04922,5-kilometrowy odcinek al. Stanów Zjednoczonych i ul. Ostrobramskiej po remoncie stał się przyjazny dla pieszych, rowerzystów i pasażerów autobusów.

Inwestycja objęła odcinek od Wału Miedzeszyńskiego do ul. Grenadierów (po stronie północnej) i ul. Poligonowej (po stronie południowej). Na całym odcinku wybudowano wygodne, asfaltowe drogi dla rowerów. Umożliwiają one sprawny i wygodny dojazd z Grochowa i Gocławia w kierunku centrum, zaś w przyszłym roku, przez projektowaną kładkę pod mostem Łazienkowskim, także z lewobrzeżną Warszawą.

Trasy rowerowe to jednak nie wszystko. Remont przeszły wysłużone chodniki po obu stronach ulicy – łącznie ponad 5 km długości.  Chodniki są oddzielone od dróg dla rowerów kamienną opaską lub pasem zieleni – dzięki czemu uda się uniknąć konfliktów. Piesi zyskali też nowe przejście dla pieszych przez ul. Paryską, zaś na skrzyżowaniu z ul. Bajońską i Wąchocką przejścia dla pieszych zostały wyniesione do poziomu chodnika, co poprawi komfort i bezpieczeństwo.

Nową jakość odczują pasażerowie komunikacji miejskiej. Generalny remont przeszło 8 przystanków autobusowych. Wyremontowano perony i zlikwidowano bariery architektoniczne - przystanki są szersze, a niewygodne schody na Przyczółku Grochowskim zastąpiły łagodnie nachylone rampy. Równocześnie Zarząd Transportu Miejskiego wymienił wiaty przystankowe.

W ramach inwestycji posadzono 254 nowe drzewa, w tym szpaler na długim odcinku wzdłuż ogródków działkowych oraz na Saskiej Kępie wzdłuż ekranów akustycznych Trasy „Ł”. To rekompensata za wycinkę 37 drzew, w większości starych i chorujących topól. Wzdłuż całej trasy pojawiło się także ponad 7 tysięcy krzewów i 340 sadzonek pnączy. Prace na zlecenie ZDM wykonała firma Skanska.

Źródło: ZDM w Warszawie

Dodaj komentarz
Komentarze do artykułów może dodać każdy użytkownik Internetu. Administrator portalu nie opublikuje jednak komentarzy łamiących prawo oraz niemerytorycznych, tj. nieodnoszących się bezpośrednio do treści zawartych w artykule. Nie będą również publikowane komentarze godzące w dobre imię osób czy podmiotów, rasistowskie, wyznaniowe czy uwłaczające grupom etnicznym, oraz zawierają treści nieetyczne albo niemoralne, pornograficzne oraz wulgarne. Z komentarzy zostaną usunięte: reklamy towarów, usług, komercyjnych serwisów internetowych, a także linki do stron konkurencyjnych.